Numan Kurtulmuş'tan 'dış politikada makas değişimi' açıklaması

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Irak ve Suriye politikası hakkında, "Türkiye bölgede çok ciddi bir makas değişimine gidiyor. Bu da adım adım uygulanıyor" açıklamasında bulundu.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, A haber kanalına bir takım açıklamalarda bulundu.

Sözcü Kurtulmuş Irak ve Suriye politikasına ilişkin yaptığı konuşmada, "Türkiye bölgede çok ciddi bir makas değişimine gidiyor. Bu da adım adım uygulanıyor. Özellikle Suriye’de, Rusya ile Halep özelinde bir ateşkes ortaya konulması ve sonuçta bu ateşkesin genişletilerek Suriye’de bir barış sürecinin gerçekleştirilmesi için son birkaç aydır çok yoğun temaslarda bulunuluyor. Bu temaslar sonucunda da bugün Astana süreci ortaya çıktı. Bu da aslında Türkiye’nin yeni Suriye politikası bakımından önemli bir başarı göstergesi" dedi.

"Aynı şekilde Irak-Türkiye ilişkilerinin yeni bir döneme taşındı" diyen Kurtulmuş, "Bu dönemde Türkiye-Irak merkezi hükümetiyle de Irak’ın birliğini, toprak bütünlüğünü sağlayacak, Irak içerisindeki bütün farklı unsurların siyasal katılımına destek olacak şekilde yeni bir sayfa başlatıyoruz" diye konuştu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler