Ads[no]

Ads[no]

17 Ocak 2017

Musul Operasyonu'nda son durum; Hz.Yunus türbesi ve 3 mahalle IŞİD'den kurtarıldı

IŞİD'e yönelik Musul Operasyonu kapsamında ilerleyen Irak Ordusu, tarihi Hz. Yunus türbesi ve 3 mahalleyi kurtardığı bildirildi.


Musul’u kurtarma operasyonu kapsamında ilerleyen Irak Ordusu ve diğer güçler, tarihi Hz. Yunus türbesi (Nebi Yunus) ve 3 mahalleyi IŞİD’den kurtardı.

Hz. Yunus türbesi, bölge halkı için kutsal bir mekan olduğu kadar, Musul kent merkezinde stratejik bir konumda bulunuyor.

Bölgede kontrolü sağlayan Irak Ordusu, türbenin tümüyle yıkıldığını duyurdu. IŞİD 2014 yılında Hz. Yunus türbesindeki camiyi bombalamıştı.

Yapılan açıklamada, Hz. Yunus türbesinin yanı sıra, Kenedi, Qeyrewan ve Cemase mahallelerinin de kurtarıldığı duyuruldu.
Musul Operasyonu'nda son durum; Hz.Yunus türbesi ve 3 mahalle IŞİD'den kurtarıldı Reviewed by ZEReditor II on 17.1.17 Rating: 5 IŞİD'e yönelik Musul Operasyonu kapsamında ilerleyen Irak Ordusu, tarihi Hz. Yunus türbesi ve...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.