Ads[no]

Ads[no]

19 Ocak 2017

Mesrur Barzani: Kürtler'in birliği, Suriye’deki geleceklerinin garantisi olacak

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Hollanda  Dışişleri Bakanlığı Suriye Sorumlusu Gerard Steeghs ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.


Başkent Erbil’de gerçekleşen Mesrur Barzani ve Gerard Steeghs görüşmesinde Suriye’nin geleceği, Astana görüşmeleri ele alınırken, Rojava Kürtleri'nin Astana toplantısına katılmasının herkesin çıkarına olacağı ifade edildi.

Görüşmede, Kürtler'in Rojava’da birlik olmasının önemine dikkat çeken Mesrur Barzani "Kürtlerin birliği, Suriye’deki geleceklerinin garantisi olacaktır. Erbil ve Duhok anlaşmaları, Suriye’de Kürtlerin geleceğinin garanti alınması açısından önemli" açıklamasında bulundu.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı Suriye Sorumlusu Gerard Steeghs ise Kürdistan Bölgesi’nin Suriye’deki girişimlerini takdir ettiklerini belirterek, Suriye’de modern güçlerin rolüne dikkat çekti.

Gerard Steeghs, "En ön cephede uluslararası teröre karşı savaşıyorsunuz. Bu yüzden sizin Suriye hakkındaki öneri ve görüşlerinizi önemsiyoruz" dedi.
Mesrur Barzani: Kürtler'in birliği, Suriye’deki geleceklerinin garantisi olacak Reviewed by ZEReditor II on 19.1.17 Rating: 5 Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Hollanda  Dışişleri Bakanlığı Suriye ...

1 yorum:

  1. Bekleyrek kaybediyoruz pyd esadın bekçisi Kürdleri savaştırıp Kürdlerin kanını döküp suriyenin bütünlüğü için çalışan ve halkın destegini alamayan ve mallarını el koyan pyd den daha ne bekliyorsunuz.Bunlar Kürd gençlerini öldürerek sarı suriye bayragı dalgalandırın ermeni kripto pkk nın kolu pyd Kürdlere kaybettiriyor ne olursa olsun bir şekilde müdahale edilmeli.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.