Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

Mesrur Barzani'den Fransız heyete: Bağımsız Kürdistan Ortadoğu'nun güvenlik teminatı olacak

Mesrur Barzani, Fransa’nın Irak Büyükelçisi Dr. Marc Bariti ve Erbil Başkonsolosu Dominic Mas’ın da aralarında olduğu Fransız heyeti kabul etti.


Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, Kürtler'in Musul operasyonu çerçevesinde Peşmerge ve Irak Ordusu tarafından IŞİD’ten kurtarılan alanların geleceği ve güvenliği ile ilgili tartışmalara katılması gerektiğini söyledi.

Erbil’de Fransa’nın Bağdat Büyükelçisi Marc Barety ve Erbil Başkonsolosu Dominique Mass’ı kabul eden Mesrur Barzani, Kürdistan ile Fransa’nın tarihi ilişkilerine vurgu yaparak Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın geçtiğimiz haftalarda IŞİD’le savaşın başlamasından bu yana Kürdistan’a yaptığı ikinci ziyaretin bu tarihi ilişkinin güçlenmiş şekilde devam ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Fransa’nın Kürdistan’ın savaştan dolayı ihtiyaç duyduğu askeri yardımları ve yaralı Peşmergelerin tedavisinde göstermiş olduğu insani duruşun önemine de vurgu yapan Mesrur Barzani, Kürdistan halkının meşru hakkı olan bağımsızlık istemini Bağdat ile barışçıl yöntemlerle gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Güvenlik Konseyi Müsteşarı, "Kürt halkının doğal haklarına kavuşması ve bağımsızlığını elde etmesi bölgenin refahı ve güvenliğinin teminatı olacaktır" dedi.

Görüşmede Fransa’nın Bağdat Büyükelçisi Marc Barety ise Fransa ile Kürdistan’ın var olan tarihi ilişkilerinin güçlenerek ve genişleyerek devam emesinin her iki ülkenin yararına olduğunun altını çizerek Fransa’nın Kürdistan halkına yardım ve desteklerinin kesintisiz devam edeceğini söyledi.
Mesrur Barzani'den Fransız heyete: Bağımsız Kürdistan Ortadoğu'nun güvenlik teminatı olacak Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 Mesrur Barzani, Fransa’nın Irak Büyükelçisi Dr. Marc Bariti ve Erbil Başkonsolosu Dominic Mas’ın ...

1 yorum:

  1. Evet, artık bastırma zamanı. Çekinmeye, sıkılmaya gerek yok. Yüksek sesel ve sık sık bağımsız Kurdistan'ı dillendirmek lazım. Biz istemeden kimse bize bağımsızlık vermez. 200 bin nufuslu devletler varken, 40 milyonluk Kurdlerin bir devletinin olmayışı dünya için de utanç verici.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.