Ads[no]

Ads[no]

18 Ocak 2017

Odatv sıkıştırdı; Mehdi Eker, 'Kürdistan' ifadesi için Rudaw'ı suçladı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Rudaw’a verdiği röportajda kullandığı "Kürdistan" ifadesine ilişkin Odatv’ye açıklamalarda bulundu.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Rudaw’a verdiği röportajda geçen “Kürdistan” kelimesine dair Odatv’ye açıklamalarda bulundu.

Röportajda, Mehdi Eker’in 'Güneydoğu' yerine 'Kürdistan' ifadesini kullanması yer alıyordu. Bu durumdan haber çıkaran Odatv, Mehdi Eker ile buluştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Odatv’ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Ben Rudaw TV’den Kemal Avcı’ya Kürtçe röportaj verdim. Orada ‘Irak’ın Bölgesel Yönetimi’ni kastettim. Ancak Rudaw, Türkçeye çevirirken hata yapmış; düzeltecekler. Benim Türkiye’nin Güneydoğusunu ‘Kürdistan’ diye nitelemem söz konusu olmaz.”


Rudaw, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker’in verdiği röportajın Türkçesini resmi sitelerinde yayımlamıştı. Söz konusu röportajdaki “Kürdistan” ayrıntısına Odatv dikkat çekmiş ve sayfalarına taşımıştı.

Rudaw, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, barış sürecini buzdolabına kaldırdıklarını söylemişti. Süreç ne zaman buzdolabından çıkarılacak? Bir daha başlama ihtimali var mı?” şeklindeki soruya Mehdi Eker’in yanıtını okurlarıyla şöyle paylaştı:

“Kürtler vatandaşımızdır. Kürtlerin devleti Türkiye’dir. Hükümetimiz ve partimiz en başından beri hiçbir zaman Kürtlerle Türkleri diğerlerini birbirinden ayırmamıştır. Demokrasiyi gelişitirip kişilerin temel hak ve hukukunu artırmak, vatandaşlarımızı daha da memnun edecektir. İsteğimiz burdur. PKK bunu istemiyor, savaş istiyor. PKK kandan besleniyor. Kan ne kadar akarsa o kadar güçleniyorlar. Böyle olmasalardı 4 - 5 yıl önce huzur gelmişti, bahar çiçekleri açmıştı. Kürdistan’da kızlar, erkekler, bütün halk, herkes umutluydu. Barış çiçekleri açmıştı ama onlar üzerlerine kan döktüler.

Bu sorunun barışçıl şekilde çözülmesini istemediler. Birileri onların kulağına, “Bu hükümeti düşüreceğiz” diye fısıldadı. Silahlarınızı Türkiye’den çıkarmayın dediler. Onlar da yıktılar. Onları dinlediler. Onlar kim, herkes biliyor. 2013 Mayıs ayında İstanbul’da Gezi Parkı’nı bahane ederek kim yıktıysa, ilk kıvılcımı kim çaktıysa, o çadırları kim yaktıysa onlar. Sonra kim Türkiye kentlerini yıktı Kobani bahanesiyle? PKK. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki dört taraftan Kürtler, Türkler, Araplar, Acemler, Şiiler, Sünniler, Ortadoğu’daki herkes hedefte. Kim onları öldürüyor? Bir IŞİD, iki PKK. Suriye’de de PYD/YPG. Ve FETÖ. O da onlarla ortak. Birlikte çalışıyorlar.”
Odatv sıkıştırdı; Mehdi Eker, 'Kürdistan' ifadesi için Rudaw'ı suçladı! Reviewed by ZEReditor II on 18.1.17 Rating: 5 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Rudaw’a verdiği röportajda kullandığı "Kürdistan" ifadesine ilişkin Odatv’ye açıkl...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.