Mahkeme kararıyla toplanan kitap; Bahçeli neden dayak yedi!

Doğu Perinçek'in gazetesinde yazar olan Sabahattin Önkibar'ın bugün piyasaya çıkan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler" adlı kitabı hakkında toplatma kararı verildiği belirtildi.


Aydınlık Gazetesi, yazarı Sabahattin Önkibar'ın "Devlet Bahçeli ve Derin Ülkücüler" kitabı bugün Kırmızı Kedi Yayınları'ndan piyasaya çıktığı belirtildi.

Ancak dün henüz kitap piyasaya çıkmadan, Devlet Bahçeli, Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak kitabın tedbiren dağıtımının durdurulmasını, dağıtılanların ise toplatılmasını istemişti.

Mahkeme bugün başvuru hakkında karar verdi.

Kitabın dağıtımının durdurulması, dağıtılanların ise toplatılması kararına varılırken, kararın itiraza açık olduğu söylendi.

Ülkücü kökenli olan yazar Sabahattin Önkibar, Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basılan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey" isimli yeni kitabında, Devlet Bahçeli'nin ülkülülerden nasıl "dayak yediğini" anlattı.


1980 darbesi sonrası süreçte yaşanan "yeniden partileşme" tartışmalarına değinen Sabahattin Önkibar, Devlet Bahçeli için Alparslan Türkeş'in “MİT elemanıdır" dediğini iddia etti.

"Hala O Moruğun Peşinden mi Gideceğiz?"

Bu sözler üzerine Bahçeli'nin de aralarında bulunduğu bazı isimlerin “Hâlâ o moruğun peşinden mi gideceğiz!” şeklinde çıkış yaptığını söyleyen Sabahattin Önkibar, bu sözlerden sonra ülkücü grupların Türkeş’e “moruk” diyenlerin evlerini tek tek basıp dayak atmaya başladığını yazdı.

Sabahattin Önkibar, Tandoğan’daki evi basılan Devlet Bahçeli'nin de dayak yiyenler arasında olduğunu belirterek, olayı dönemin şahitlerinden bizzat dinlediğini söyledi. (Odatv)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler