Ads[no]

Ads[no]

20 Ocak 2017

Mahkeme kararıyla toplanan kitap; Bahçeli neden dayak yedi!

Doğu Perinçek'in gazetesinde yazar olan Sabahattin Önkibar'ın bugün piyasaya çıkan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler" adlı kitabı hakkında toplatma kararı verildiği belirtildi.


Aydınlık Gazetesi, yazarı Sabahattin Önkibar'ın "Devlet Bahçeli ve Derin Ülkücüler" kitabı bugün Kırmızı Kedi Yayınları'ndan piyasaya çıktığı belirtildi.

Ancak dün henüz kitap piyasaya çıkmadan, Devlet Bahçeli, Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak kitabın tedbiren dağıtımının durdurulmasını, dağıtılanların ise toplatılmasını istemişti.

Mahkeme bugün başvuru hakkında karar verdi.

Kitabın dağıtımının durdurulması, dağıtılanların ise toplatılması kararına varılırken, kararın itiraza açık olduğu söylendi.

Ülkücü kökenli olan yazar Sabahattin Önkibar, Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basılan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey" isimli yeni kitabında, Devlet Bahçeli'nin ülkülülerden nasıl "dayak yediğini" anlattı.


1980 darbesi sonrası süreçte yaşanan "yeniden partileşme" tartışmalarına değinen Sabahattin Önkibar, Devlet Bahçeli için Alparslan Türkeş'in “MİT elemanıdır" dediğini iddia etti.

"Hala O Moruğun Peşinden mi Gideceğiz?"

Bu sözler üzerine Bahçeli'nin de aralarında bulunduğu bazı isimlerin “Hâlâ o moruğun peşinden mi gideceğiz!” şeklinde çıkış yaptığını söyleyen Sabahattin Önkibar, bu sözlerden sonra ülkücü grupların Türkeş’e “moruk” diyenlerin evlerini tek tek basıp dayak atmaya başladığını yazdı.

Sabahattin Önkibar, Tandoğan’daki evi basılan Devlet Bahçeli'nin de dayak yiyenler arasında olduğunu belirterek, olayı dönemin şahitlerinden bizzat dinlediğini söyledi. (Odatv)
Mahkeme kararıyla toplanan kitap; Bahçeli neden dayak yedi! Reviewed by ZEReditor II on 20.1.17 Rating: 5 Doğu Perinçek'in gazetesinde yazar olan Sabahattin Önkibar'ın bugün piyasaya çıkan "...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.