Ads[no]

Ads[no]

31 Ocak 2017

Kurtulmuş'tan Trump'ın kararına tepki; Vize kararı rencide edici

Donald Trump'ın 7 ülke vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan ve ayrıca ABD'de bulunan bu 7 ülke sığınmacılarının da sınır dışı edilmesini öngören kararına ilişkin tepkiler sürüyor.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yedi Müslüman ülkeye vize yasağı koyulmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Amerika gibi bütün farklı dinleri ve etnik grupları bir arada bir kapta eriten bir millet olarak bilinen bir ülkede, bu kararın alınması son derece rencide edicidir. Doğru değildir" dedi.

Daha önce Başbakan Binali Yıldırım'ın da "Duvarları yükselterek bu işi çözemeyiz" açıklamasının sorulması üzerine, kararın gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bunu kabul etmek mümkün değil. Maalesef bu kararın arkasında son zamanlarda özellikle Batı dünyasında artan İslamofobiyanın, göçmen karşıtlığının, yabancı düşmanlığının çok büyük payı olduğunu düşünüyorum. Amerika gibi bütün farklı dinleri ve etnik grupları bir arada bir kapta eriten bir millet olarak bilinen bir ülkede, bu kararın alınması son derece rencide edicidir. Doğru değildir. Gerçekten de insanlar arasında ayrımcılık oluşturan bir karardır. Bu kararı düzelteceklerini ümit ediyorum." dedi.
Kurtulmuş'tan Trump'ın kararına tepki; Vize kararı rencide edici Reviewed by ZEReditor II on 31.1.17 Rating: 5 Donald Trump'ın 7 ülke vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan ve ayrıca ABD'de bu...

4 yorum:

 1. çok süper iş yapıyor turump helal sana müslümanlar kendine çeki düzen versin oturup kalkıp kafir diyoruz hırıstyan diyoruz işte içimize savaş kafirler başlatıyor diyoruz ala sana tarihi fırsat ne git ne bırak

  YanıtlaSil
 2. siz sınırları açtız ne oldu turkiye suriyelileri doldurduz ekonomi battı dolar 450 tl olacak el baba şehit veriyoruz turkiye canlı bombalar patlıyor şehit veriyoruz devamlı ben çocuğumu okutamıyorum suriyeliler turkiyede kral gibi yaşıyor sizde savaş başlamada önce duvar yapsaydız şuan dolar 280 tl olacaktı itibarlı bir devlet olacaktık düştüğümüz bu hale bak birde turump eleştiriyor

  YanıtlaSil
 3. Trump un ayağına kurban olasınız adam sizin gibi deccalları
  ülkesine bırakıpta her taraf fitnecilerleremı dolsun vala en iyisini yapmış trump veya öncekiler hangileri kendi ülkeni bombalamış köylerini ormanlarını yakmış mezarları tahrip etmiş sizler gibi vala bir müslüman olarak ben gücenmemm içinde fitnelik olankar rahatsız olurlar

  YanıtlaSil
 4. Ben bir devlet başkanı olmuş olsaydım yemin ederim ilk bada tüm akpli faşistleri ülkeye girmelerini yasaklardım

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.