Ads[no]

Ads[no]

29 Ocak 2017

Mesrur Barzani İngiltere'ye: Kürtlerin haklarına kavuşması tüm bölgede istikrar etkenidir

Kürdistan Güvenlik Müsteşarı Mesrur Barzani İngiliz heyet ile görüşmesinde "Kürtlerin haklarına kavuşması farklı ulus, din ve mezhepten oluşan bölge için istikrar etkenidir" ifadesini kullandı.

İngiltere Büyükelçisi ve beraberindeki heyetinin dün kabul eden Mesrur Barzani önemli açıklamalar yaptı.
İngiltere'nin Irak Büyükelçisi Franc Beiker ve Kürdistan Büyükelçisi John Sharp ve beraberindeki heyet söz konusu görüşmede yer aldı.

Görüşmede siyasi durum, IŞİD sonrası Musul ve gelecek vizyonu ele alındı.

Mesrur Barzani Kürtler arasında birlik ve beraberliğin önemine değinerek Kürdistan halkı ve Peşmerge güçlerine destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

İngiliz yetkililer ise ülkelerinin Irak ve Kürdistan'daki politikalarına değinerek Kürdistan Peşmerge güçlerinin arkasında olduklarını açıkladı.
Mesrur Barzani İngiltere'ye: Kürtlerin haklarına kavuşması tüm bölgede istikrar etkenidir Reviewed by ZEReditor I on 29.1.17 Rating: 5 Kürdistan Güvenlik Müsteşarı Mesrur Barzani   İngiliz heyet ile görüşmesinde "Kürtlerin haklarına kavuşması farklı ulus, din ve mezhe...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.