Ads[no]

Ads[no]

15 Ocak 2017

Kürt Siyasetçi Bağdat'ta 'bağımsızlığı' konuştu

Bağdat’ta düzenlenen Bağdat Diyalogu (Hiwar Bağdat) Konferansı’nda konuşan YNK Genel Sekreter 2. Yardımcısı Berhem Salih, Kürtler, bağımsızlığı Bağdat ile müzakere ile çözmesi gerektiğini ifade etti.


Irak’ın başkenti Bağdat’ta Bağdat Diyaloğu Konferansı başladı.

2 gün süreceği belirtilen konferansta bir konuşma yapan YNK Genel Sekreteri 2. Yardımcısı Berhem Salih, Irak ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkileri değerlendirerek, iki ülke arasında yaşanan sorunların Anayasa’ya uyulmamasından kaynaklandığını ifade etti.

Kürtler'in Irak ile birlikte yaşayıp yaşamayacakları konusunda bir karara varması gerektiğini ifade eden Berhem Salih, "Kürtler Irak’la kalmak istemiyorsa o zaman kendi kaderlerini belirlemeleri gerekir" dedi.

Kürdistan Bölgesi’nin, Bağdat ile müzakere ederek bağımsızlığını ilan etmesinin daha yerinde bir yöntem olacağını söyleyen Berhem Salih, Kürt iş çevrelerinin iki ülke arasındaki çelişkilerden büyük zarar gördüğünü de sözlerine ekledi.
Kürt Siyasetçi Bağdat'ta 'bağımsızlığı' konuştu Reviewed by ZEReditor II on 15.1.17 Rating: 5 Bağdat’ta düzenlenen  Bağdat Diyalogu  (Hiwar Bağdat) Konferansı’nda konuşan YNK Genel Sekreter 2...

1 yorum:

  1. Ynk de sen ve birde kek köşe et var sizler de olmasaydınız hero ve goran lideri birlikte kurdistani bağımsızlığı engellemek için daha çok saldıracaklar ve tam bir kaos oluşacaktı

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.