Ads[no]

Ads[no]

10 Ocak 2017

Kürt oyları için Kürtçe şarkı ve ilahi ezberleyen milletvekilini açıkladı!

Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında CHP Milletvekili İlhan Kesici’yle arasında geçen diyaloğu köşesine taşıdı. 


Sabahattin Önkibar’ın “Tayyip’i alaşağı etmek için Kürtçe şarkı ve ilahi ezberleyen ünlü siyasetçi!” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Adını yazımın sonunda açıklayacağım ünlü siyasetçi bir gün beni arar:

- ‘Sabahattin müsaitsen bizim evde bilardo oynar, sohbet ederiz.’

Tamam deyip evine gittim ve üç top bilardo oyunu beraberinde başladık sohbete.

Ünlü isim bir ara istakayı bırakıp koltuğa oturdu ve şunu söyledi:

- ‘Biliyor musunuz Kürtçe şarkı öğreniyorum!’

‘Nerden icap etti’ diyemeden devam etti:

- ‘Kürtçe şarkı ile beraber ilahiler öğreniyorum!’

Ardından şu açıklamayı getirdi:

- ‘Siyaset ve liderlik imaj işi... Söyleyeceğim Kürtçe şarkıları sosyal medyada yayar, bütün Kürtlerde sempati yaratıp oylarını alırım. Bu şekilde terörü de bitiririm... İlahiler ile muhafazakar camiayı mest ederim... İşte reçete bu!..’

Makara mı yapıyor diye uzun bir süre susarak bekledim lakin ünlü isim hem büyük kaşif Galileo edalarındaydı hem de çok ciddiydi... Bu ünlü siyasetçi Demirellerin damadı ve halen CHP milletvekili olan İlhan Kesici’dir.”Kürt oyları için Kürtçe şarkı ve ilahi ezberleyen milletvekilini açıkladı! Reviewed by ZEReditor II on 10.1.17 Rating: 5 Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında CHP Milletvekili İlhan Kesici’yle arasında geçen diya...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.