Ads[no]

Ads[no]

5 Ocak 2017

'Kürdistan ile PKK anlaştı!'

PKK’ye yakın bir isim, Kürdistan Bölgesi’yle PKK’nin Şengal’den çekilme noktasında anlaştıklarını söyledi.


Rûdaw’ın haberine göre, PKK’ye yakınlığıyla bilinen siyasetçi Muhammed Emin Pencwini, “HPG’nin Şengal’den çıkmasıyla ilgili Kürdistan Bölgesi’yle PKK anlaşmaya vardı. Daha önce Sayın Karayılan da Şengal tehditten tamamen kurtulduğu zaman çekileceklerini söylemişti” dedi.

Emin, “Şengal’de sadece YBJ ve YBŞ güçleri kalacak. Bu iki güç bölgedeki Ezidilerden oluşturulmuş ve Ezidileri korumak için varlıklarını sürdürüyorlar. İki taraf arasında diyalog devam ediyor” ifadesini kullandı.

Rûdaw’ konuşan Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, PKK tarafından olumlu yanıt aldıklarını belirterek, “Sadece çekilme mekanizmasını konuşmak kaldı” dedi.

Dizayi ayrıca, “IŞİD’in saldırdığı dönemde Peşmerge Güçleri’ne yardımcı oldukları için PKK’ye teşekkür ederiz” dedi.
'Kürdistan ile PKK anlaştı!' Reviewed by ZEReditor III on 5.1.17 Rating: 5 PKK’ye yakın bir isim, Kürdistan Bölgesi’yle PKK’nin Şengal’den çekilme noktasında anlaştıkları...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.