Ads[no]

Ads[no]

19 Ocak 2017

Kürdistan Bölgesi Yönetimi: Biz ve Rojava Kürtleri de Astana da olmalı

Erbil Yönetimi Dışilişkiler Sorumlusu Felah Mustafa, Kürdistan Bölgesi ve Rojava'nın Astana görüşmelerinde yer alması gerektiğini söyledi.


Kürdistan Bölgesi Dışilişkiler Sorumlusu Felah Mustafa, Astana görüşmelerinde kendilerinin ve Rojava'nın da olması gerektiğini ifade etti.

Felah Mustafa, komşu ülkelerinin yanı sıra Kürdistan Bölgesi ile Rojava Kürtleri'nin Astana görüşmelerine katılması gerektiğini belirtti.

Suriye'de yaşanan krizin Kürdistan Bölgesi'ni de etkilediğini dile getiren Mustafa, 300 bin Suriyeli sığınmacıyı karşıladıklarını belirtti.


Geçtiğimiz günlerde Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılacak Suriye görüşmelerine 3 Kürt temsilcisinin de katılacağı belirtilmişti.

Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS)’nin Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonundaki Temsilcisi Fuat Eliko, ENKS Başkanı İbrahim Biro ve ENKS Dış ilişkiler Konseyi Üyesi Abdulkerim Beşar’ın resmi olarak Astana’daki görüşmelere katılmaları için davet edildiklerini söylemişti.
Kürdistan Bölgesi Yönetimi: Biz ve Rojava Kürtleri de Astana da olmalı Reviewed by ZEReditor II on 19.1.17 Rating: 5 Erbil Yönetimi Dışilişkiler Sorumlusu Felah Mustafa, Kürdistan Bölgesi ve Rojava'nın Astana g...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.