Ads[no]

Ads[no]

19 Ocak 2017

Kulis: Ocak sonunda en az 5 MHP'li vekil Bakan olacak!

Parti kulislerinde AK Parti'nin 'Başkanlık Sistemi' referandumu öncesi kabineyi yenileyeceği ve MHP'den en az 5 vekili Bakan olarak seçeceği öne sürülüyor. Kabine değişikliği ise Ocak ayı sonunda gerçekleşecek.


Partili Cumhurbaşkanlığı'nı ön gören anayasa değişikliği teklifinin ikinci turda da referandum için gerekli olan, oyu alacaklarına
kesin gözüyle bakılıyor.

MHP’nin desteğini Meclis’ten alan AK Parti şimdi referandum da ise MHP’nin tabanına ulaşmaya çalışacak.

Kulisler de Ocak’ın son haftası kabine değişikliği bekleniyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın, MHP’den de kabineye transfer yapılacağı açıklamasının ardından bu beklenti de daha arttı.

Kulisler de MHP’nin tabanından oy alabilmek için MHP’den birkaç vekilin de kabineye gireceği konuşuluyor.

Başbakan Yıldırım: Başkanlık döneminde MHP'li bakanlar atanabilir

TBMM Genel Kurul’da ikinci tur görüşmeleri devam eden anayasa değişikliği teklifinin geçeceğine kesin gözüyle bakılırken, AK Parti kulislerinde, 'referandum'a yeni kabine üyeleri ile gidileceği belirtiliyor.

Kabine Değişikliği Ocak Ayı İçerisinde

Kabine değişikliğinin ise Ocak ayı içerisinde yapılacağı da söyleniyor. Kabine değişikliğinin ise yüzde 50 değişeceği ve MHP’den en az 5 milletvekilinin de kabineye gireceği kulisleri yapılıyor. (Odatv)
Kulis: Ocak sonunda en az 5 MHP'li vekil Bakan olacak! Reviewed by ZEReditor II on 19.1.17 Rating: 5 Parti kulislerinde AK Parti'nin 'Başkanlık Sistemi' referandumu öncesi kabineyi yenileyeceği ve MHP'den en az 5 vekili Ba...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.