Ads[no]

Ads[no]

10 Ocak 2017

Kerkük Valisi Irak Cumhurbaşkanı İle Görüştü; İşte Detaylar!

Kerkük valisi Necmeddin Kerim, Irak'ın Hawija'yı (Havice) IŞİD'den kurtarmak için harekete geçmesini istedi.

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, bugün (10 Ocak Salı günü) Kerkük'ün durumu, Kerkük bütçesi ve yerinden olmuş mültecilerin kendi illerine geri gönderilmesi konularında görüşmek üzere Kerkük valisi Necmettin Karim ile bir araya geldi.

Necmettin Kerim, Irak hükümetinden, Hawija'yı kurtarma çabalarını hızlandırmasını istedi. Kerim "Ancak bu şekilde yerinden olmuş insanlar evlerine dönebilir" dedi.

Kerim, "Yerinden edilmiş mültecilerin Diyala ve Salahaddin bölgelerine dönmesi için de çaba sarf edilmesi gerektiğini" söyledi.

Kerkük şehri ile ilgili olarak vali, Irak hükümetinin kent ekonomisi ve hizmetlerini canlandırmak için çalışması gerektiğini ve "Federal hükümet [Irak] bütçesini vilayetlerin geliştirilmesi için harcaması gerektiğini" söyledi.

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Kerkük sakinlerinin daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu anladığını ve destek için çaba harcayacağını söyledi.

Kerkük'ün yaklaşık 50 km güneybatısındaki Hawija (Havice) Kenti, 2014'te IŞİD militanlarının kontrolüne geçti, IŞİD'in güçlü bir kalesidir. Hawija'nın yaklaşık 245.000 nüfusu var ve çoğunlukla Sünni-Müslüman yaşıyor. Zamanında Saddam Hüseyin dışarıdan Arap nüfusunu buraya yerleştirmişti. Kent halkı IŞİD'e gönüllü destek veriyor.
Kerkük Valisi Irak Cumhurbaşkanı İle Görüştü; İşte Detaylar! Reviewed by ZEReditor I on 10.1.17 Rating: 5 Kerkük valisi Necmeddin Kerim , Irak'ın Hawija'yı (Havice) IŞİD'den kurtarmak için har...

1 yorum:

  1. Hep cümlelerinde iraka bağlılık ve kurdistana karşı uyari niteliğinde, sen ve senin mensubu olduğun parti asla ve asla adam olmayacak.senin kürdistan hakkında kurduğun cümleler birer sinsi bir oyundur. Ortalamadır zamanı geldiğinde sende goran gibi korkunun iraka bağlanmasını istersin. Ebede kadar köleliğe razısınız ne serefiniz var ne namusunuz. Senin mensubu olduğun parti yani ynk,goran ve pkk hep Kürtleri ve kahraman peşmergeyi hep arkadan vurdunuz. Bunun hesabını bir gün geldiğinde agir ödersiniz. Hero talabaniden hic farkin yok.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.