Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

KDP - YNK toplantısından 'beklenen' karar çıktı; Ortak Bağımsızlık Komitesi!

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ortak bir 'bağımsızlık komitesi' kurma kararı aldığı belirtildi. 


KDP ve YNK politbüroları siyasi sorunları görüşmek ve çözüm yolları bulmak üzere başkent Erbil’in Selahaddin ilçesinde toplandı.

Toplantının ardından yayımlanan ortak bildiride KDP ve YNK’nin ortak bir bağımsızlık komitesi kurma kararı aldığı belirtildi.

İki siyasi tarafın da uyum ve koordinasyon içinde çalışacağının belirtildiği açıklamada “Kürdistanlılar ile Federal hükümet, bölge ülkeleri ve bunların uluslararası alandaki yansımaları, büyük bir değişimin eşiğindeki bölge şartları göz önüne alınarak Kürdistan halkının menfaatleri esas alınarak hareket edilecektir.” denildi.


Bildiride, ekonomik krizin görüşüldüğü toplantıda tarafların Kürdistan Bölgesi Hükümeti'ni destekleyecekleri belirtildi.

Ayrıca, Kürdistan'ın diğer parçalarındaki Kürt siyasi güçlerinin sorunlarının çözümü ele alınıp bu sorunlar için çözüm yolları da tartışıldı.

Kosret Resul başkanlığındaki YNK heyetinde Mele Bahtiyar, Ömer Fetah, Kadir Hemecan, Sadi Ahmed Pire, Rızgar Ali, Erselan Bayız, Cemil Hewrami yer alırken, Neçirvan Barzani başkanlığındaki KDP heyetinde Fazıl Mirani, İzeddin Berwari, Azad Berwari, Mahmud Muhammed, Nuri Şawes, Kakemin Necar ve Dilşad Şahap yer alıyor.
KDP - YNK toplantısından 'beklenen' karar çıktı; Ortak Bağımsızlık Komitesi! Reviewed by ZEReditor II on 11.1.17 Rating: 5 Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ortak bir 'bağımsız...

1 yorum:

  1. Hadi, artık sabrımız kalmadı.Devletsizlikten her gün ölüyoruz, yok oluyoruz.Kürt milleti olarak kimliğimizi, kişiliğimizi kaybedeceğiz yakında.Bize devlet gerek.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.