Ads[no]

Ads[no]

25 Ocak 2017

Uluslararası Koalisyon Sözcüsü: Batı Musul Planı Hazır!

IŞİD'e  (DAEŞKarşı Uluslarası Koalisyon Güçleri Sözcüsü John Dorrian yaptığı açıklamada Batı Musul için operasyon planının hazır olduğunu kaydetti.

Irak Güçleri'nin 3 ay önce başlattığı operasyon Uluslararası Koalisyon Güçleri ve Kürdistan Peşmerge Güçleri'nin yardımı ile bugüne geldi; Doğu Musul IŞİD'den alındı.

Şimdi de Batı Musul'un IŞİD'den alınması için operasyon hazırlıkları yapılıyor.

Uluslararası Koalisyon Güçleri Sözcüsü John Dorrian yaptığı açıklamada Musul'un batısının kurtarılması için askeri planın hazır olduğunu söyledi.

Irak ordusuna daha fazla askeri yardımın yapılacağını belirten Dorrrian konuşmasında "Musul'un batısında operasyonun ne kadar süreceğini kestirmek çok zor ancak biz bu operasyonun Doğu Musul'daki gibi başarılı olmasını istiyoru" ifadesini kullandı.

Ayrıca Dorrian açıklamasında, IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi'nin başına 25 milyon dolar ödül konulduğunu söyledi.
Uluslararası Koalisyon Sözcüsü: Batı Musul Planı Hazır! Reviewed by ZEReditor I on 25.1.17 Rating: 5 IŞİD 'e  ( DAEŞ )  Karşı Uluslarası Koalisyon Güçleri Sözcüsü John Dorrian yaptığı açıklamada...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.