Ads[no]

Ads[no]

5 Ocak 2017

İzmir'de patlama ve çatışma; 1'i polis 2 kişi hayatını kaybetti

İzmir Adliyesi yakınlarındaki hakim ve savcı otoparkında bomba yüklü bir araç patlatıldı. Ardından polis ile saldırganlar arasında çatışma çıktı.


İzmir Adliyesi C Kapısı yakınlarındaki hakim ve savcı otoparkında bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlendi.

Saldırının ardından çatışma çıkarken, iki saldırgan öldü.

İlk belirlemelere göre saldırı ve çatışmada 1'i polis ve 1'i sivil hayatını kaybederken, 9 kişi yaralandı. Polis kaynakları, 1,65 ila 1,70 boylarında siyah montlu ve beyaz bereli birinin arandığını söyledi.

Üzerlerinden roketatar, el bombası ve otomatik tüfek çıkan saldırganların adliye binasına yönelik silahlı eylem planladığı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Star Gazetesi Ege Temsilcisi Muammer Başkan, adliye binası yakınlarında ikinci bir bombalı araç bulunduğunu ileri sürdü.

Patlamanın ardından başlayan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken güvenlik önlemleri nedeniyle adliye binasının tahliyesine izin verilmiyor.Saldırının ardından İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

DHA Muhabiri Taylan Yıldırım, "Adliye binasının hemen girişinde bombalı bir aracın patlatıldığını görüyoruz. İlk belirlemeler de bombalı olduğuna yönelik. Giriş kâpısında hakim ve savcıların araçlarının yer aldığı otopark bulunuyor. Büyük bir hasar var, çevredeki çok sayıda araçta da hasar var. Çok sayıda ambulans gönderildi, yaralıların hastanelere kaldırıldığını görüyoruz" açıklamasında bulundu.

Yayın Yasağı Getirildi


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başbakanlık tarafından İzmir'deki saldırıya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.
İzmir'de patlama ve çatışma; 1'i polis 2 kişi hayatını kaybetti Reviewed by ZEReditor IV on 5.1.17 Rating: 5 İzmir Adliyesi yakınlarındaki hakim ve savcı otoparkında bomba yüklü bir araç patlatıldı. Ardında...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.