Ads[no]

Ads[no]

25 Ocak 2017

IŞİD Kürdistan'da Onlarca Irak Askerini Kaçırdı


Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) savaşçıları Xaneqin Kenti'nde (Hanekin) çok sayıda Irak askerini öldürürken 20 Irak askerini de kaçırdı.

Bugün sabah saatlerinde yaklaşık 30 IŞİD savaşçısı arabalar ve motorsikletlerle Xaneqin'deki Hamurabi Petrol Şirketi'ne saldırdı.

Çıkan çatışmada çok sayıda asker ve bazı siviller öldürüldü.

Bunun yanı sıra şirket çalışanlarının kaçırıldığı da gelen bilgiler arasında.

Sabah IŞİD'in (DAEŞ) saldırması üzerine Irak ordusu ile Şii Haşdi Şabi Milisleri saat 07:30'da bölgeye intikal etti. Çatışmalar saat 09:30'a kadar sürdü.

İşçilerin yanı sıra 20 Irak askerinin de kaçırıldığı bildirildi.

Xaneqin, ağırlıklı olarak Goran Kürtleri'nin yaşadığı Kürdistan toprağıdır. Bu bölge Irak'ta Kürdistan idaresine henüz girmeyen nadir yerlerden biridir.
IŞİD Kürdistan'da Onlarca Irak Askerini Kaçırdı Reviewed by ZEReditor I on 25.1.17 Rating: 5 Irak Şam İslam Devleti ( IŞİD ) savaşçıları  Xaneqin Kenti 'nde ( Hanekin ) çok sayıda Ira...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.