Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

İranlı Komutan'ın açıklamalarına Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nden sert tepki

Erbil Hükümeti, İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Hüseyin Recebi’nin ''Suudi Arabistan’ın Erbil Konsolosluğu kapatılmalı'' şeklindeki açıklamasına sert şekilde eleştirdi.


İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Hüseyin Recebi, Doğu Kürdistan’ın Sine kentinde bir toplantıda yaptığı açıklamada, ''Kürdistan Bölgesi’nde açılan 36 yabancı ülkenin konsolosluk ve temsilcililiklerinin ajanlık yaptığını, özellkle Suudi Arabistan’ın Erbil’de konsolosluk açmasının normal bir durum olmadığını ve derhal kapatılması gerektiğini'' ifade etmişti.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti, İranlı komutanın açıklamasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''Hiç kimsenin ‘Kürdistan Bölgesi’nde açılan konsolosluklar kapatılmalı’ demeye hakkı yoktur'' ifadesi yer aldı.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti, açıklamasında, Kürdistan Bölgesi’ndeki konsolosluk ve dış ülke temsilciliklerinin Irak Anayasasına göre açıldığını ve hiçbir ülkenin çıkarına karşı olmadığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Hüseyin Recebi’nin Kürdistan Bölgesi’ne karşıt açıklamalarının ilk olmadığı belirtilerek, ne söz konusu İranlı komutanın ne de kimsenin Irak ve Kürdistan Bölgesi’nin iç işlerine müdahale etmeye hakkı olmadığı söylendi.

Tıkla Oku: İran'dan Kürdistan'a 'Suudi Arabistan' eleştirisi; Bu bizim için bir tehdit...

Ayrıca İran hükümetine de çağrıda bulunulan açıklamada, bu tür açıklamalara ciddi tavır konulması belirtilerek, ''Bu tür açıklamalar, İran ve Kürdistan Bölgesi’nin çıkarına değildir, kabul edilemez'' denildi.
İranlı Komutan'ın açıklamalarına Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nden sert tepki Reviewed by ZEReditor II on 16.1.17 Rating: 5 Erbil Hükümeti, İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Hüseyin Recebi’nin ''Suu...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.