Ads[no]

Ads[no]

18 Ocak 2017

İran ile Rusya arasında 'Astana' anlaşmazlığı!

İran, ABD'nin Astana'da, 23 Ocak'ta yapılacak Suriye müzakerelerinde bulunmasını istemediği belirtti.


İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD'nin masada bulunmasına karşı olduklarını belirtti.

Cevad Zarif, "Biz onları davet etmedik ve orada olmalarına da karşıyız" dedi.

Suriye barış görüşmeleri Kazakistan'ın başkenti Astana'da, 23 Ocak'ta başlıyor.

Astana'daki görüşmeler, Türkiye ve Rusya'nın öncülüğünde, Suriye'de, 30 Aralık'ta ilan edilen ateşkesten sonra, barış yolunda atılacak ikinci adım olarak nitelendiriliyor.

Görüşmelerde, Rejim güçleri ile muhalifler arasında uzlaşma sağlanması hedefleniyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dün yaptığı açıklamada, ABD'yi de Astana'ya davet etmiş ve Donald Trump yönetimiyle ilk temasın burada gerçekleşebileceğini belirtmişti.
İran ile Rusya arasında 'Astana' anlaşmazlığı! Reviewed by ZEReditor II on 18.1.17 Rating: 5 İran, ABD'nin Astana'da, 23 Ocak'ta yapılacak Suriye müzakerelerinde bulunmasını iste...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.