Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

Iraklı parlamenter, Abadi'yi 'Kürdistan Kentleri' üzerinden eleştirdi; Yapabilirse kendisi için şiir okuyacağım

Iraklı parlamenter Meşhan Ciburi, eğer Irak Başbakanı Haydar Abadi, her bir Irak kentini Kürdistan kentleri seviyesine getirebilirse kendisi için bir şiir okuyacağını söyledi.


Kürdistan Bölgesi'nin yüzde 17’lik bütçesiyle kentlerini modernleştirebiliyor iken, Irak kentlerinin çöplerini bile toplayamadığına vurgu yapan Iraklı Parlementer Ciburi, “Irak’ın herhangi bir kentinin valisi veya başbakan, gelişmişlik bakımından Irak kentlerini Erbil, Süleymaniye veya Duhok’un seviyesine çıkarırsa, kendilerine methiyeli şiir okuyacağım” diye konuştu.

Sorunların çözümü için Kürdistan’a ikinci gelişinde Kürt kentlerinin ulaşım ve gelişmişlik bakımından büyük ilerlemeler kaydettiğini gördüğünü söyleyen Meşhan Ciburi, bazı Irak medya kuruluşlarının Kürdistan kentlerinin aleyhindeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını söyledi.
Iraklı parlamenter, Abadi'yi 'Kürdistan Kentleri' üzerinden eleştirdi; Yapabilirse kendisi için şiir okuyacağım Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 Iraklı parlamenter Meşhan Ciburi, eğer Irak Başbakanı Haydar Abadi, her bir Irak kentini Kürdistan kentleri seviyesine getirebilirse kend...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.