Ads[no]

Ads[no]

9 Ocak 2017

Irak Türkmen Halk Partisi: Kerkük'te Peşmerge dışında güç istemiyoruz

Irak Türkmen Halk Partisi, Peşmerge'nin, Kerkük’teki tüm bileşenleri koruduğunu vurgulayarak, Kerkük’e güç getirilmesi için Bağdat Yönetimi’ne çağrı yapan kesimlere sert eleştiriler getirdi.


Irak Türkmen Halk Partisi, bugün yaptığı yazılı bir açıklamayla, Kerkük’e güç getirilmesi için Bağdat’a çağrı yapan kesimleri sert dille eleştirdi.

Peşmerge Güçleri’nin, Kerkük’ü savunmak için binlerce şehit ve kurban verdiğini belirten açıklamada, ‘‘En karanlık süreçte Peşmerge’nin bölgeyi savunmasını asla unutmayacağız’’ denildi.

Kürtler ve Türkmenler başta olmak üzere bölgedeki tüm bileşenlerin mal ve can güvenliğini Peşmerge’nin sağladığını ifade eden açıklamada, ‘‘Dışarıdan güç getirilmesini isteyenler, bölgedeki birlikte yaşamı bozmak istemektedirler. Bağdat’a çağrımız şudur; Kerkük’te yeniden bir güç oluşturmak veya kente güç getirmek gerekli değildir. Eğer güç getirilirse bölgedeki çelişkiler ve sorunlar artar ve derinleşir’’ denildi.

Yapılan açıklamanın sonunda ise, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne seslenen Irak Türkmen Halk Partisi, kendi topraklarını korumak için gönüllü Peşmerge olmak isteyen Türkmen gençlere izin verilmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca, "Kerkük’te Peşmerge Güçleri kalmalı. Çünkü hiçbir ayrım yapmadan Kerkük halkını korumaktalar’" ifadeleri de yer aldı. (BasNews)
Irak Türkmen Halk Partisi: Kerkük'te Peşmerge dışında güç istemiyoruz Reviewed by ZEReditor II on 9.1.17 Rating: 5 Irak Türkmen Halk Partisi, Peşmerge'nin, Kerkük’teki tüm bileşenleri koruduğunu vurgulayarak,...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.