Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

İmzalar atıldı; Japonya konsolosluk açıyor

Kürdistan'ın başkenti Erbil’de Japonya Konsolosluğu'nun açılması için karşılıklı imzalar atıldığı açıklandı.


Başkan Mesud Barzani, Japonya Dışişleri Bakanı Kintaro Sunora  ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başkanlık ofisinden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Japonya Dışişleri Bakanı Kintaro Sunora, ülkesinin, Kürdistan Bölgesi ile ilişkilerini geliştirmek istediğini belirterek, başkent Erbil’de konsolosluk açacaklarını ifade etti.

Kentaro Sonoura, “Savaş kalıntılarının temizlenmesi, ekonomi, sanayi ve sağlık sektörlerinde Kürdistan Bölgesi’ne her türlü desteğe hazırız” ifadelerini kullandı.

Erbil Başkonsolosluğu’na Katsomi Moriyaso’un atandığını belirten Japonya Dışişleri Bakanı, Peşmerge Güçleri’den övgüyle bahsederek, IŞİD’e karşı mücadelede Kürdistan Bölgesi’ni destekleyeceklerini söyledi.

Başkan Mesud Barzani ise Japonya ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkilerin güçlenmesinden duyduğu memnuniyete değinerek, ilişkilerin daha da gelişmesini arzu ettiklerini söyledi.

Peşmerge Güçleri’nin, dünyanın en barbar ve vahşi örgütünü yenilgiye uğrattığını söyleyen Başkan Barzani, IŞİD’in askeri anlamda alt edilmesinin terör tehditinin yok olduğu anlamına gelmediğini sözlerine ekledi.

Dün Erbil'e gelen Kentaro Sonoura’nın Başbakan Neçirvan Barzani ile de görüşmesi bekleniyor.
İmzalar atıldı; Japonya konsolosluk açıyor Reviewed by ZEReditor II on 11.1.17 Rating: 5 Kürdistan'ın başkenti Erbil’de Japonya Konsolosluğu'nun açılması için karşılıklı imzalar ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.