Ads[no]

Ads[no]

26 Ocak 2017

İdlib'te çatışmalar sürüyor; 6 silahlı grup, El Nusra'ya karşı birleşti

Suriye'de 6 silahlı muhalif grup yakın zamanda adını Şam'ın Fetih Cephesi olarak değiştiren Suriye El Kaidesi örgüt olan El Nusra'ya karşı birleşti.


Suriye'de El Nusra'nın saldırısına maruz kalan silahlı gruplar bir diğer etkili grup olan Ahrar-uş Şam'a katılma kararı aldı. El Nusra'nın yakın zamanda ÖSO bünyesinde bulunan bazı gruplara saldırmasıyla başlayan gerilim devam ediyor.

El Nusra'nın saldırılarını devam ettirmesi üzerine 6 silahlı grup, önde gelen silahlı grup Ahrar-uş Şam'a katılma kararı aldı.

Aljazeera'nin haberine göre Ahrar-uş Şam'a katılan grupları, Şam’ın Şahinleri (Sukur-uş Şam), İslam Ordusu (Ceyşüul İslam) İdlib Teşkilatı, Şam’ın Devrimcileri (Suvvar-uş Şam), Cephe Şamiye Batı Halep Teşkilatı, Mücahitler Ordusu (Ceyş-ul Mücahidin), Fastakım Kema Umirt Grubu olduğu bildirilirken, Ahrar-uş Şam, bundan böyle bu gruplara ait herhangi bir karargaha ya da güvenlik kontrol noktasına yönelik saldırıları kendilerine yapılmış gibi kabul edeceğini ve bunun bir ‘savaş ilanı’ olacağını duyurdu.


Ahrar-uş Şam: Mısır Devrimi'nden hemen sonra ve Suriye'de isyanların patlak vermesinden önce kuruldu. Grubu kuran kadronun büyük kesimi, yıllarca Sednaya Hapishanesinde kalmış ve Mart ile Mayıs 2011 tarihleri arasında Suriye rejiminin çıkardığı af sayesinde dışarıya çıkmış isimlerdir.

Ahrar-uş Şam, IŞİD ve Rejim Güçleri'ne karşı pek çok kez silahlı Suriyeli muhalif gruplarla ortak harekette bulundu.
İdlib'te çatışmalar sürüyor; 6 silahlı grup, El Nusra'ya karşı birleşti Reviewed by ZEReditor II on 26.1.17 Rating: 5 Suriye'de 6 silahlı muhalif grup yakın zamanda adını Şam'ın Fetih Cephesi olarak değiştir...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.