Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

İbrahim Halil Baran'dan [ihb] mesaj var

PAKURD (Kürdistani Parti) Genel Başkanı İbrahim Halil Baran evinde gözaltına alındıkta sonra, geçtiğimiz gün tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Tutuklama gerekçesi olarak "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Terör örgütü propagandası" yapmak ile suçlanıyor.
Kardeşi Ömer Faruk Baran'ın verdiği son bilgiler şöyle;
Bugün ailesi İbrahim Halil Baran ile görüştü. Hal hatırını soran herkesin ismi tek tek kendisine iletildi. O da bilmukabele herkese canı gönülden selam ve saygılarını söylüyor. Şu an durumu gayet iyi, morali yüksek. İşkenceden kaynaklı sıkıntıları nispeten dinmiş durumda. Baran, Şanlıurfa T Tipi Kapalı Cezaevi'nde (Sosyal Medya Koğuşu) tutuluyor.

Baran'ın bir de mesajı var:
''Ben bir Kürdistan dervişiyim, hakikat dinini vaaz etmeye devam edeceğim; Kürtlerin bir devleti olmalıdır.''
İbrahim Halil Baran'dan [ihb] mesaj var Reviewed by ZEReditor I on 27.1.17 Rating: 5 PAKURD (Kürdistani Parti) Genel Başkanı İbrahim Halil Baran evinde gözaltına alındıkta sonra...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.