Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

İbrahim Halil Baran [ihb] Gözaltına Alındı

PAKURD (Partiya Kurdistani) Genel Başkanı İbrahim Halil Baran gözaltına alındı.

Facebook profili üzerinden yaptığı açıklamada "Biraz önce geldiğim evimde şu an arama yapılıyor. Gözaltına alınıyorum. Selametle." dedi.

Video: İbrahim Halil Baran KDP toplantısında konuşuyor:
İbrahim Halil Baran ya da Îbram Xelîl Baran (d. 7 Eylül 1981) Kürt şair ve yazar. Kürdistan bağımsızlık mücadelesi veren bir siyasetçi. 1981 yılında Tionek’te doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Suruç ve Şanlıurfa’da tamamladı. Dicle Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği’nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi’nde Türk Edebiyatı alanında yüksek lisans programında okudu.

Çeşitli üniversitelerde dersler, seminer ve konferanslar verdi. The City University of New York’ta misafir öğretim üyesi olarak Kürdistan Sosyolojisi alanında çalışmalar yaptı. Bilimde hiyerarşi ve ihtisaslaşma yerine disiplinlerarası çalışma ve karşılıklı bir öğrenme metodu savunmaktadır. Ayrıca Kürt hareketinin ilk sivil itaatsizlik eylemlerini düzenledi.
İbrahim Halil Baran [ihb] Gözaltına Alındı Reviewed by ZEReditor I on 11.1.17 Rating: 5 PAKURD (Partiya Kurdistani) Genel Başkanı İbrahim Halil Baran gözaltına alındı. Facebook prof...

1 yorum:

  1. Tutuklamaya ne gerek var ki? Türkiye zaten açık bir ceza evine dönüşmüş bir ülke artık.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.