Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

Hollanda Savunma Bakanı Hennis: Peşmerge Güçleri'ne yönelik çok yönlü planlarımız var

Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis, “Peşmerge Güçleri'nin IŞİD'i ortadan kaldırma isteği çok güçlü, bu sebeple yardım etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis ve Kalkınma Bakanı Lilianne Ploumen resmi bir ziyaretle geldikleri başkent Erbil’de dün akşam Başbakan  Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis, Peşmerge Güçleri'ni desteklemeye devam edeceklerinin altını çizerek, “Birkaç yıldır Kürdistan'da Peşmerge ile birlikteyiz. Tabi ki yardım etmeye devam edeceğiz. Çünkü Peşmerge Güçleri'nin IŞİD'i ortadan kaldırma isteği çok güçlü. Ayrıca IŞİD'e karşı savaşın uzun süreceğini bildiğimiz için, Peşmerge'ye yönelik çok yönlü planlarımız var” ifadelerini kullandı.

Hollanda Kalkınma Bakanı Lilianne Ploumen ise, “Irak'a en çok maddi yardımda bulunan ikinci ülkeyiz. Geçen yıl 25 milyon euro verdik. Bu yıl da Birleşmiş Milletler (BM) aracılığıyla 5 milyon euro daha vermeyi planlıyoruz” dedi. (Rudaw)
Hollanda Savunma Bakanı Hennis: Peşmerge Güçleri'ne yönelik çok yönlü planlarımız var Reviewed by ZEReditor II on 11.1.17 Rating: 5 Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis, “Peşmerge Güçleri'nin IŞİD'i ortadan kaldırma ist...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.