Ads[no]

Ads[no]

28 Ocak 2017

HDP'li vekil Hüda Kaya gözaltına alındı!

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Afyon'da gözaltına alındı.


HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Afyon’da gözaltına alındı. Hüda Kaya’nın önce İzmir’e, daha sonra Diyarbakır’a götürüleceği belirtildi.

Hüda Kaya’nın gözaltına alınmasını HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Twitter hesabından şöyle duyurdu: "İktidar değişti, Hüda Kaya'nın kelepçesi değişmedi"

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen de Twitter hesabından paylaştığı mesaj ile Hüda Kaya’nın Diyarbakır’daki bir dava için Afyon’da kelepçelenerek gözaltına alındığını söyledi.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Kaya’nın gözaltına alınmasını tepkisini şu mesajla ifade etti: “Kenan Evren gibi anayasa referandumu yapanlar, 28 Şubatçılar gibi bin yıl iktidarda kalmayı mı düşünüyor? İktidar değişti, Hüda Kaya’nın kelepçesi değişmedi.”

Hüda Kaya, daha önce 8 Aralık 2016'da da evinin önünden gözaltına alınmıştı.

Ayrıca Hüda Kaya, 28 Şubat döneminde yazdığı yazı nedeniyle kızlarıyla birlikte yıllarca hapis yatmıştı.
HDP'li vekil Hüda Kaya gözaltına alındı! Reviewed by ZEReditor II on 28.1.17 Rating: 5 HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Afyon'da gözaltına alındı. HDP İstanbul Milletvekili H...

1 yorum:

  1. Allah zalimleri kahreylesin. Her kim zalim se. Allah oyunlarını planlarını bozsun her kim şeytan öncülüğünde hareket ediyorsa. Allah hakikat ve doğru olan neyse onu inşallah tamamlayın. ( Gayet tarafsız bir dua oldu insallah)

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.