Ads[no]

Ads[no]

14 Ocak 2017

HDP Anayasa görüşmelerinden çekildi!

HDP, devam eden Anayasa değişikliğinin bugünkü görüşmelerinden çekilme kararı aldı.

Karara gerekçe olarak ise, İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın önceki birleşimde kullandığı “soykırım” kelimesi nedeniyle 3 birleşimden çıkarılma cezasının verilmesi gösterildi.

Garo Paylan'a 3 Bileşim'den Çıkarılma Cezası

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 6’ıncı gününe giren Anayasa değişikliği teklifinin bugünkü görüşmelerinde katılmama kararı aldı. Çekilme kararı, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın önceki birleşimdeki konuşmasında “soykırım” ifadesini kullanmasından dolayı hakkında verilen “3 birleşimden çıkarılma” cezası karşısında tutum olarak alındı.

Kararı HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu Açıkladı. 

Kerestecioğlu, şunları söyledi: “Dün burada sevgili arkadaşımız Garo Paylan'a karşı gerçekleşen tutum, aslında sadece kürsüyü kullanmak isteyen, siyasi görüş ifade etme özgürlüğünü kullanan, görüş açıklayan bir milletvekiline karşı yapılmış linç girişimi ve arkasından da üç birleşime katılmama cezası verilmesi gerçekten bugüne kadar görülmemiş bir tutumdur. Günlerdir burada her türlü hakarete, türcülüğe, ‘Köpek giremez’ yazılarına, hatta defalarca hamaset yapılarak sürekli ‘milletin kürsüsü’ denilen kürsünün kırıldığına dahi tanıklık ettik ve bunların karşısında, bu hakaretlerin, el kol hareketlerinin, küfürlerin karşısında hiçbir kınama cezası verilmediğini de müşahede ettik burada. Biz, bu kürsüyü kullanma özgürlüğünün, siyaset yapma özgürlüğünün aslında kısıtlanmasının hepimize karşı yapılmış olan bir tutum olduğunu ifade ediyoruz ve bunu asla kabul etmemiz mümkün değil. Bu nedenle, Halkların Demokratik Partisi Grubu olarak bugünkü birleşimde biz de sözlerimizi kullanmayacağımızı ve katılmayacağımızı belirtmek isteriz.”

Kerestecioğlu’nun bu açıklamasının ardından HDP’li milletvekilleri Genel Kurul’dan ayrıldı.
HDP Anayasa görüşmelerinden çekildi! Reviewed by ZEReditor I on 14.1.17 Rating: 5 HDP, devam eden Anayasa değişikliğinin bugünkü görüşmelerinden çekilme kararı aldı. Karara gerek...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.