Ads[no]

Ads[no]

14 Ocak 2017

Haşdi Şabi'nin Kürt komutanı hayatını kaybetti

Kürdistan'ın Hanekin kenti sınırında, IŞİD’in düzenlediği saldırıda Haşdi Şabi’nin Kürt komutanı Haydar Ali, şoförü ve 2 koruması hayatını kaybetti.


Dün gece Hanekin kentinin petrol rafinerlerine yakın bir bölgesinde, Haşdi Şabi’nin Kürt komutanı Haydar Ali’nin aracı IŞİD'lilerin silahlı saldırısına uğradı.

BasNews’in yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, saldırıda Haşdi Şabi’nin Tabur Komutanı Binbaşı Haydar Ali, şöförü ve 2 koruması hayatını kaybetti.

'Ebu Kerrar' olarak tanınan Haşdi Şabi’nin Kürt komutanı Haydar Ali, Kürdistan Bölgesi’nin Hanekin kentine bağlı Seidiye ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu biliniyor.


Hanekin kenti, 'Kürdistan Bölgesi İdaresi Dışında Kalan Kürd Bölgeleri' arasında yer alıyor. Sediye ilçesi, şuan Haşdi Şabi’nin kontrolünde. (BasNews)
Haşdi Şabi'nin Kürt komutanı hayatını kaybetti Reviewed by ZEReditor II on 14.1.17 Rating: 5 Kürdistan'ın Hanekin kenti sınırında, IŞİD’in düzenlediği saldırıda Haşdi Şabi’nin Kürt komutanı Haydar Ali, şoförü ve 2 koruması hay...

2 yorum:

  1. Cani cehenneme kürtler için öleceğine gidip o faşist barbar araplar için oluyorsa cani cenneme, kürtler kendisi dışında herkes için ölmeye çok istekli zaten. Odunu bol olsun o da pkk,goran ve basta öcalan pisliği gibi haindir demek, bir hain daha gitti.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. diğerleri için saçma sapan konuşma

      Sil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.