Gülen Cemaati'nin önemli ismi: Referandumda 'evet' diyeceğim

Gülen Cemaati'nin önemli isimlerinden ve kapanan Taraf gazetesinde "Emre Uslu" takma adıyla yazılar yayınlayan 'Batman Terörle Mücadele Şubesi eski komiseri Emrullah Uslu', referandum için vereceği oyu açıkladı.


OdaTV'nin haberine göre Emre Uslu, partili cumhurbaşkanlığı sistemini (başkanlık sistemi) getiren anayasa değişikliğine ilişkin referandumda “evet” oyu vereceğini söyledi.

'Ben Referandumda Evet Diyeceğim'

Emrullah (Emre) Uslu Twitter hesabında “Ben referandumda EVET diyeceğim. Hemen kızmayın, neden EVET diyeceğimi gerekçeleriyle yazacağım bir kaç yazı konusu bu konu” diye yazdı.

“Türkiye iç savaşa gidiyor” diyen Uslu, “Bu yüzden şu anda herkesin önceliği iç savaşı önleyecek adımları atmak olmalı. Ne Tayyip Erdoğan’ın tek adamlık meselesi, ne de Cemaat AKP kavgası bundan daha önemli olabilir. Türkiye’yi seven herkes iç savaşı önlemek için çaba sarf etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

Emre Uslu, neden "evet" diyeceğine ilişkin şu ifadeleri paylaştı:

"Şu anda tek çaremiz şu: iç savaşı önlemek için referanduma EVET demek Türkiye’yi kurtarması için Allah’a dua etmek.

Erdoğan’ın kaybetmesi durumunda yaşanacak çatışmaları ve iç savaşı, olası ölümleri önlemek için daha iyi bir önerisi olan varsa seve seve dinlemeye, aklıma yatarsa desteklemeye hazırım.”