Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

'Gelir adaletsizliği'ne ilişkin yayınlanan analizde şaşırtan sonuç!

Gelir dağılımındaki adeletsizliğe ilişkin yayınlanan istatistikler, şaşırtmaya devam ediyor. Dünya'nın en zengin 8 şahsın toplam serveti, dünya nüfusunun yarısının malvarlığından bile daha fazla olduğu açıklandı.


İngiltere merkezli Mirror’da yer alan haberde, Britanyalı sivil toplum kuruluşu Oxfam’ın yayınladığı bir analiz, dünyanın en zengin sekiz insanının serveti 426 milyar dolarken, dünya nüfusunun yaklaşık yarısına tekabül eden 3.6 milyar insanın toplam gelirinin 409 milyar dolar olduğunu ortaya koydu.

Forbes’un milyarderler listesine göre dünyanın en zengin insanı Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

Onu Zara’nın kurucusu Amancio Ortega, iş insanları Warren Buffett ve Carlos Slim Helu, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Oracle’ın kurucusu Larry Ellison, Bloomberg’ün kurucusu Michael Bloomberg takip ediyor.

'Yüzde 99 için ekonomi' başlıklı raporda zengin ve yoksullar arasındaki uçurumun korkulandan daha büyük olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan sivil toplum kuruluşu Oxfam yöneticisi Mark Goldring, durumu 'groteskin de ötesinde' diye nitelerken, ''Bu yılın resmi, eşitsizliğin daha da net, daha kesin ve şimdiye dek hiç olmadığı kadar çarpıcı biçimde ortaya koyuyor'' dedi.
'Gelir adaletsizliği'ne ilişkin yayınlanan analizde şaşırtan sonuç! Reviewed by ZEReditor II on 16.1.17 Rating: 5 Gelir dağılımındaki adeletsizliğe ilişkin yayınlanan istatistikler, şaşırtmaya devam ediyor. Düny...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.