Ads[no]

Ads[no]

29 Ocak 2017

Ezidi Mir ailelerinden Bağdat ve İran'a cevap; Şengal Kürdistan'ın bir parçasıdır

Ezidi Miri ve ailesi Bağdat'ın Ezidiler adına dış ülkelere heyetler göndermesinin kabul edilemiyeceğini söyleyerek "Şengal, Nurlu Laleş'ten ayırlamaz ve Kürdistan'ın bir parçasıdır" ifadesini kullandı.

Tıkla - Ezidi Milletvekili Viyan Daxil'in bu konudaki açıklaması

Geçtiğimiz gün Irak'ın desteği ile Şii Haşdi Şabi ve PKK'li bir heyet Şengal'in geleceğini görüşmek için İran'a gitti. Şengal'deki Şii Haşdi Şabi milisleri PKK'nin kontrolü altındaki bölgelerde kalıyor, Bağdat ve PKK'den eğitim alıyor. Peşmerge yetkilileri bunların çoğunun Şengal'de soykırım yapan eski IŞİD'çiler olduğunu açıklamıştı.

Video: PKK Şengal Genel Komutanlığından ilgili açıklama: 
Ezidi parlamenter Viyan Daxil'den sonra Ezidi Mirleri ailelerinden tepkiler geldi.

Mir Dasin Faruk Beg açıklamasında "Eğer Bağdat Ezidileri düşünüyorsa neden bugüne dek Şengal faciası üzerine sessiz kaldı, tek bir açıklama yapmadı" dedi.

"Bugüne kadar Kürdistan Peşmerge güçleri Şengal uğruna 500'den fazla şehit verdi, 70 kilometre uzunluğundaki alan Peşmerge tarafından korunuyor" ifadesini kullanan Mir Dasin Faruk Beg şöyle dedi;

"Biz Ezidi Mirleri aileleri olarak şaşırdık kaldık, bütün bunlar üstüne nasıl olur da bazıları kalkıp kendilerini Ezidilerin temsilcileri olarak ön plana çıkarmaya çalışır! Herkes onların Şengal'in gelişmesine engel olduğu biliyor. Eçıkça söylemeliyim ki PKK yüzünden Ezidi halkı Şengal'e dönemiyor" dedi.

Tıkla - Ezidi Milletvekili Viyan Daxil'in bu konudaki açıklaması
Ezidi Mir ailelerinden Bağdat ve İran'a cevap; Şengal Kürdistan'ın bir parçasıdır Reviewed by ZEReditor I on 29.1.17 Rating: 5 Ezidi Miri ve ailesi Bağdat 'ın Ezidiler adına dış ülkelere heyetler göndermesinin kabul edil...

1 yorum:

  1. Ezidi milletvekili, ezidi mirleri, ezidilerin geneli PKK'yi halkın Şengal'e dönmesinin önünde bir engel olarak gördüğüne göre, PKK'nin oradan çıkmamakta ısrar etmesinin amacı nedir acaba? Neden inşa çalışmalarının başlamasına izin vermiyor?

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.