Ads[no]

Ads[no]

15 Ocak 2017

Ezidi Kadınlar İçin Yeni Projeler / İşte Kürdistan'ın Kurtardığı Ezidi Sayısı!

IŞİD'ten kurtarılan Kürt Ezidi kadınları için rehabilitasyon kursları açılacak.

Irak'ın 2017 bütçesinden bu proje için 1 buçuk milyon dolar ödenek ayrıldı.

2014 yılında IŞİD terör örgütü o zaman Irak merkezi hükümetine bağlı olan Kürdistan'ın Şengal kentini işgal etmiş, çok sayıda Ezidi kadın esir alınmıştı.

Irak parlamentosundaki KDP'li Ezidi parlamenter Viyan Dexil'in verdiği bilgilere göre Kürdistan Hükümeti'nin girişimleri sonucunda bugüne kadar 2 bin 754 Ezidi Kürdü IŞİD'den kurtarıldı. Ancak halen 3 bin 659 kişi IŞİD'in elinde.

Söz konusu rehabilitasyon projesi Viyan Dexil tarafından Irak meclisine sunulmuştu.

Viyan Dexil açıklamasında "IŞİD'den kurtarılan kadınların psikolojisi çok bozuk. Projelerimizle onları yeniden topluma katmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra gelecekleri için onlara yeni kapılar açacağız" dedi.

Ezidi kadınlar için iş imkanlarının sunulacağını söyleyen Dexil, "Bu şekilde psikolojileri daha iyi olabilir" dedi.

KDP'li Viyan Değil "Ürünlerini hem kamplarda satacağız hem de hükümet satına alcak" dedi.
Ezidi Kadınlar İçin Yeni Projeler / İşte Kürdistan'ın Kurtardığı Ezidi Sayısı! Reviewed by ZEReditor I on 15.1.17 Rating: 5 IŞİD 'ten kurtarılan Kürt Ezidi kadınlar ı için rehabilitasyon kursları açılacak. Irak ...

1 yorum:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.