Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

ENKS: PYD ile oluşturacağımız olası bir konsensüs...

Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Suriye barış görüşmelerine Suriye muhalefeti olarak katılan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Bıro, Batı Kürdistan’da PYD ile gerçekleştirecekleri olası bir konsensüs ENKS ile Suriye muhalefetini karşı karşıya getirmeyeceğini söyledi.


Astana’daki Suriye barış görüşmelerinde Suriye muhalefeti olarak yer alan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) Başkanı İbrahim Bıro, "Batı Kürdistan’da PYD ile gerçekleştirecekleri olası bir konsensüsün ENKS ile Suriye muhalefetini karşı karşıya getirmeyeceğini" belirterek, "PYD’nin geçmişte yaptığı hatalarının savunucusu olmayacaklarını" söyledi.

K24’e konuşan ENKS Başkanı İbrahim Bıro, Astana’ya giderken Türkiye’nin PYD ile ilgili kendilerinden bir talepte bulunmadığını söyleyerek, PYD’nin Astana görüşmelerinden çıkacak olası sonuçları tanımama tutumunun gerçekçi bir tutum olmadığını, Astana görüşmelerinin devletlerin garantörlüğünde gerçekleştiğini ve bu kararlara karşı çıkanların bunun zararını görebileceğini söyledi.

Batı Kürdistanlılar'dan oluşan ve şu an Kürdistan Peşmerge güçleriyle IŞİD'e karşı savaşan Roj Peşmergeleri'nin Batı Kürdistan’a geçişinin ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili soruyu yanıtlayan İbrahim Bıro, Roj Peşmergeleri'ne katılan insanların amacının kendi topraklarını korumak olduğunu ve siyasiler olarak amaçlarının bu gençlerin topraklarını korumak için katıldıkları bu gücün rolünü yerine getirmesini sağlayacak imkanlar yaratmak olduğunu belirterek, “Bizim temel amacımız Roj Peşmergelerinin Batı Kürdistan’a geçmelerini sağlamaktır” değerlendirmesinde bulundu.
ENKS: PYD ile oluşturacağımız olası bir konsensüs... Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Suriye barış görüşmelerine Suriye muhalefeti olarak katılan Su...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.