Ads[no]

Ads[no]

10 Ocak 2017

"Ebubekir Bağdadi Canlı Bomba Yeleği ile Uyuyor"

Uluslararası Koalisyon Güçleri Sözcüsü yaptığı açıklamada yoğun hava bombardımanı sırasında IŞİD terör örgütü lideri Ebubekir Bağdadî'nin canlı bomba yeleği ile uyduğunu söyledi.

İŞİD'e karşı Koalisyon Güçleri sözcüsü John Dorrian, Kürdistan'ın başkenti Erbil'de açıklama yaptı. Sözcü IŞİD teröristlerinin normal bir şekilde ele geçirilmek istemediklerini Ebubekir Bağdadi dahil bütün örgütü üyeleri canlı bomba yelekleri ile hareket ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz Aralık ayında ise ABD yaptığı açıklamada örgütü liderinin başına konulan 10 milyon dolarlık ödülün 25 milyon $'a yükseldiğini belirtti. Bu ödül örgütü liderinin yerini bildirene de verilecek.

Terör örgütünün alan kaybettikçe daha çok yalana başvurduğu kaydedilen açıklamada, "Daha önce Irak ordusu halkı katledecektir demişlerdi ancak bunun gerçek olmadığını ortaya çıkınca farklı yalanlara başvurdular." dedi.

Açıklamada "Geçtiğimiz günlerde terör örgütünün halkı insansız hava araçları ile bombaladığını ardından halka Irak ordusunun kendilerini bombaladığını söyledi. Ancak halk televizyon ve iletişim araçları üzerinden bunların yalan olduğunu öğrendi." denildi.

Söz konusu basın toplantısında Irak ordusu generali Resul, IŞİD'in Musul'un doğusunda son nefesini vermek üzere olduğunu kaydetti.
"Ebubekir Bağdadi Canlı Bomba Yeleği ile Uyuyor" Reviewed by ZEReditor I on 10.1.17 Rating: 5 Uluslararası Koalisyon Güçleri Sözcüsü yaptığı açıklamada yoğun hava bombardımanı sırasında IŞİD ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.