"Ebubekir Bağdadi Canlı Bomba Yeleği ile Uyuyor"

Uluslararası Koalisyon Güçleri Sözcüsü yaptığı açıklamada yoğun hava bombardımanı sırasında IŞİD terör örgütü lideri Ebubekir Bağdadî'nin canlı bomba yeleği ile uyduğunu söyledi.

İŞİD'e karşı Koalisyon Güçleri sözcüsü John Dorrian, Kürdistan'ın başkenti Erbil'de açıklama yaptı. Sözcü IŞİD teröristlerinin normal bir şekilde ele geçirilmek istemediklerini Ebubekir Bağdadi dahil bütün örgütü üyeleri canlı bomba yelekleri ile hareket ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz Aralık ayında ise ABD yaptığı açıklamada örgütü liderinin başına konulan 10 milyon dolarlık ödülün 25 milyon $'a yükseldiğini belirtti. Bu ödül örgütü liderinin yerini bildirene de verilecek.

Terör örgütünün alan kaybettikçe daha çok yalana başvurduğu kaydedilen açıklamada, "Daha önce Irak ordusu halkı katledecektir demişlerdi ancak bunun gerçek olmadığını ortaya çıkınca farklı yalanlara başvurdular." dedi.

Açıklamada "Geçtiğimiz günlerde terör örgütünün halkı insansız hava araçları ile bombaladığını ardından halka Irak ordusunun kendilerini bombaladığını söyledi. Ancak halk televizyon ve iletişim araçları üzerinden bunların yalan olduğunu öğrendi." denildi.

Söz konusu basın toplantısında Irak ordusu generali Resul, IŞİD'in Musul'un doğusunda son nefesini vermek üzere olduğunu kaydetti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler