Ads[no]

Ads[no]

25 Ocak 2017

Dünya 'yolsuzluk' sıralamasında çarpıcı sonuçlar; Türkiye'ye eleştiri!

Uluslararası Şeffaflık Örgütü, 2016 yılına ait 'Yolsuzluk Algısı Endeksi' raporunu yayınladı.


Uluslararası Şeffaflık Örgütü hazırladığı ‘Yolsuzluk Algısı Endeksi’nde Türkiye, 2016 yılı sıralamasında 176 ülke arasında 76’ıncı sırada yer aldı.

AB ülkeleri ile karşılaştırıldığında Türkiye’nin, son sıradaki Bulgaristan ile aynı puana sahip.

G20 ülkeleri arasında 2014’te 10, 2015’te ise 12’inci sırada bulunan Türkiye, 2016 yılında da 13’üncü sıraya kadar geriledi.

Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün raporunda, “Endekste demokrasi deneyimi oldukça zayıf olan, yaygın hak ve özgürlük ihlalleri, istikrarsızlıklar ve toplumsal sözleşmelerin eksikliği ile dikkat çeken Suudi Arabistan, Brunei, Namibya, Botsvana ve Karadağ gibi ülkeler Türkiye’den daha yüksek sıralarda bulunmakta” ifadeleri yer aldı.

Yolsuzluk Algı Endeksi’nde ilk üç sırada Danimarka, Yeni Zelanda ve Finlandiya yer aldı. Endeksin son sıralarında Kuzey Kore, Güney Sudan ve Somali bulunuyor.

Yolsuzluk Endeksi sonuçları yolsuzluğun dünyadaki temel nedenlerinin; sosyal eşitsizlik, cezasızlık uygulamaları, otoriter yönetimler, kurumsal zayıflık, hak ve özgürlük ihlalleri, savaş ve ekonomik istikrarsızlık olduğunu ortaya koyuyor.
Dünya 'yolsuzluk' sıralamasında çarpıcı sonuçlar; Türkiye'ye eleştiri! Reviewed by ZEReditor II on 25.1.17 Rating: 5 Uluslararası Şeffaflık Örgütü, 2016 yılına ait 'Yolsuzluk Algısı Endeksi' raporunu yayınl...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.