Ads[no]

Ads[no]

6 Ocak 2017

DSG, Süleyman Şah Türbesi'nin eski adresi olan Caber Kalesi'ni IŞİD'den kurtardı

Demokratik Suriye Güçleri, (DSG) IŞİD’in elinde bulunan tarihi Caber Kalesi'nin IŞİD’den alındığı bildirildi.


'Fırat'ın Gazabı Hamlesi' adıyla yürütülen Rakka Operasyonu'nda DSG, IŞİD’in 13 Mart 2014 tarihinde işgal ettiği ve bir dönem Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu tarihi Caber Kalesi’ni IŞİD’den aldı.

26 Aralık’ta DSG’nin IŞİD’den aldığı Doğu ve Batı Caber köylerine IŞİD’in birçok kez saldırı düzenlediği ve bu saldırılar sonrasında 49 IŞİD’linin öldürüldüğü bildirildi.

3 gün boyunca kesintisiz devam eden çatışmalar sonrası IŞİD’in geri çekildiği ve DSG'nin Caber Kalesi’ne yöneldiği belirtildi.


Kale etrafında sabaha kadar süren çatışmaların ardından tarihi Caber Kalesi’nin DSG’nin kontrolüne geçtiği ve yaşanan çatışmalarda 22 IŞİD'linin öldüğü belirtildi.

DSG’nin ele geçirdiği Caber Kalesi'nde arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği bildirildi.

13 Mart 2014 tarihinde ÖSO ile IŞİD arasındaki çatışmalar sonucu Karakozak köyü ve türbenin bulunduğu bölge IŞİD'in kontrolüne geçmişti.


22 Şubat 2015'te, TSK artan güvenlik sorunları ve IŞİD tehdidi sebebiyle Şah Fırat isimli askeri bir operasyon ile türbede bulunan 40 askeri ülkeye geri getirmiş, türbede bulunan Süleyman Şah'ın naaşı ve diğer manevi değeri bulunan eşyalar Eşme köyüne taşınmıştı.
DSG, Süleyman Şah Türbesi'nin eski adresi olan Caber Kalesi'ni IŞİD'den kurtardı Reviewed by ZEReditor II on 6.1.17 Rating: 5 Demokratik Suriye Güçleri, (DSG) IŞİD’in elinde bulunan tarihi Caber Kalesi'nin IŞİD’den alındığı bildirildi. 'Fırat'ın Gaz...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.