Ads[no]

Ads[no]

31 Ocak 2017

DSG'den 'Güvenli Bölge' açıklaması: Trump, denetimimizdeki alanlara kara gücü gönderdi

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Telal Silo, ABD Başkanı Donald Trump’ın gündeme getirdiği "Güvenli Bölgeler" kendi denetimlerindeki alanları da kapsayacağını söyledi.


K24’e açıklamalarda bulunan DSG Sözcüsü Telal Silo, "Bu plan için önerilen alanların bir kısmının DSG denetimindeki bölgelerde olması ihtimal dahilindedir. Bu alanların uluslararası ittifak ve DSG ile öz yönetim birimleri tarafından yönetilmelidir" dedi.

Denetimlerindeki bölgelerde ABD askerlerinin konuşlanmış olduğunu söyleyen Telal Silo, Trump döneminde ABD’nin PYD’ye verdiği desteği keseceği yönündeki söylemlerle ilgili olarak da "Tam tersi Trump, bizimle işbirliğini artırıp bizim denetimimizdeki alanlara kara gücü göndermiş. Trump, IŞİD’in yok edilmesi için yerelde bir kara gücünün bulunması gerektiğinin farkında ve karadaki güç de DSG'dir" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile ÖSO'nun ortaklaşa yürüttüğü 'Fırat Kalkanı Harekatı' operasyonu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Telal Silo, şöyle konuştu:

"El Bab’ın iki tarafından QSD güçleri bulunmaktadır. Kuzeyde Türkiye ve ÖSO, güneyde ise Suriye hükümet güçleri var.

Bana göre El Bab’da Türkiye ile Suriye anlaşmalı. Suriye hükümeti, sürekli Türkiye’yi işgalcilikle suçlamasına rağmen, şimdiye kadar Suriye’de Türkiye’nin askeri gücüne karşı herhangi bir karşıt girişimde bulunmadı ve BM Güvenlik Konseyinde herhangi bir şikâyette bulunmadı.

Bütün taraflar El Bab’daki savaşa dahil olmak istiyor, ama biz Türkiye ile temas halinde bulunmak istemiyoruz." dedi.
DSG'den 'Güvenli Bölge' açıklaması: Trump, denetimimizdeki alanlara kara gücü gönderdi Reviewed by ZEReditor II on 31.1.17 Rating: 5 Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Telal Silo, ABD Başkanı Donald Trump’ın gündeme getirdiği...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.