Donald Trump ekibinde Mısırlı bir kadın; Dina Habib Powell

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, ekibinde Mısırlı bir kadına yer verdiği bildirildi.


Girişimcilik, küçük işletmelerin büyümesi ve kadınların küresel ekonomik güçlenişi’ konularında gerçekleştirdiği büyük projelerle adından söz ettiren George Bush yönetiminin eski üyesi Dina Habib Powell, yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Ekonomik Girişimler Kıdemli Danışmanı’ oldu.

Bush yönetiminde eğitim müdürlüğü ve genel sekreter yardımcılığı yapan Dina Habib Powell’in Beyaz Saray’ın yeni ekibine katılımıyla ilgili, ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, "Önemli programların ve girişimlerin stratejik gözetiminde bulunduğu biliniyor ve hem ekonomik büyümede, hem de kadınların iş geliştirme ve girişimcilik alanlarındaki çeşitli yönleriyle güçlendirilmesinde tecrübeli bir lider" açıklamasında bulundu.

Donald Trump, küçük işletme sahipleri ile kadın girişimcilerin kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkarmak için Dina Habib Powell’in kendileri için eşsiz bir fırsat olduğunu vurgulandı.


Ayrıca, Dina Habib Powell’den sonra ekonomi danışmanı Gary Cohn ve Hazine Sekreteri adayı Steven Mnuchin de, Trump yönetimine katılan yeni isimler oldu.