Dokunulmazlıkların kaldırılması; CHP milletvekili Enis Berberoğlu için müebbet istemi!

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na ''silahlı terör örgütüne, üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme'' iddiasıyla müebbet hapis istendi.


Cumhuriyet Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara Temsilcisi Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun mühimmat yüklü MİT TIR’ları haberleri hakkında ana dosyadan ayrılmasına hükmedilen “silahlı terör örgütüne, üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme' iddiasıyla süren davada savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı Mehmet Yeşilkaya Dündar, Gül ve Berberoğlu'nun örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme suçundan 10 yıla kadar hapis cezasını talep etti.

Savcı Mehmet Yeşilkaya, CHP'li vekil Enis Berberoğlu için ayrıca gizli kalması gereken bilgileri açıklama suçundan müebbet hapis cezası istediği belirtildi.

Duruşmanın 1 Mart'a ertelendiği davada yargılanan vekil Enis Berberoğlu'nun partisi olan CHP, 'Dokunulmazlıkların Kaldırılması' oylamasında kısmen destekte bulunmuştu.