Ads[no]

Ads[no]

18 Ocak 2017

Doğu Kürdistan Partileri'nden PJAK'a Red; İşte Sebebi!

PKK'nin Doğu Kürdistan yapılanması PJAK, diğer Doğu Kürdistan (İran) partilerine "Artık eskisine göre daha bağımsız bir yönetimimiz var, eskisi gibi diğer partilere saldırmayacağız... Ortak bir cephe kuralım" önerisinde bulunmuştu.

Ancak diğer doğu Kürdistan partileri PJAK'ın başka yerlere bağımlı olmadan kendi kararlarını alabileceğine inanmadıklarını dolayısıyla ortak bir cephede yer alma teklifini kabul etmeyeceklerini açıkladı.

PJAK 5. Kongresi'ni gerçekleştirdikten sonra, yeni yönetim diğer Doğu Kürdistan partileri ile görüştü ancak eli boş döndü. Kürdistan Emekçiler Partisi (Komala), Kürdistan Dmeokrat Partisi - İran (KDP-İ) ile görüşürken, PAK ve HDK-İ olarak bilinen  diğer Kürdistan Demokrat Partisi ile görüşmedi.

NE OLMUŞTU?
Mayıs 2015'te İran'a karşı silahlı mücadele başlatan KDP-İ'ye PKK'nin kolu PJAK engel olmuş, sınırı geçerek İran ordusuna saldıran Doğu Kürdistan Peşmergelerini katletmişti. Barış masasına oturmak için PJAK gerillaları ile görümeye giden Doğu Kürdistan Peşmerge komutanı ve korumaları, PJAK tarafından görüşme girişimi sırasında öldürülmüştü. Ancak Doğu Kürdistan Peşmergeleri PJAK'ın saldırısı sırasında "Siz bizi öldürseniz de, biz Kürtlere kurşun sıkmayacağız, BIRAKUJİ yapmayacağız" diyerek karşılık vermeden şehit olmuştu. Ardından PJAK'lılar yanlarındaki kameralarla yaraladıkları Peşmergelerin başına geçmiş, su verirken kameraya çekerek algı operasyonu yapmıştı. Şehit Peşmergelerin eşleri ve çocukları isyan ederek "Şimdi ne diyeceğiz? Öldüren Kürt ölen Kürt!?" demişti.

Bu yüzden Doğu Kürdistan partileri PJAK'a karşı mesafeli duruyor.
Doğu Kürdistan Partileri'nden PJAK'a Red; İşte Sebebi! Reviewed by ZEReditor I on 18.1.17 Rating: 5 PKK 'nin Doğu Kürdistan yapılanması PJAK , diğer Doğu Kürdistan (İran)  partilerine " Art...

9 yorum:

 1. Şirnex Şewitî18 Ocak 2017 12:36

  Sömürgeci devletlerin koruma bekçileri bunlar. Esad, Iran, Irak, MIT velhasıl herkes kullanıyor onları. Kurdleri katlediyor, Kurdistan'ın bağımsızlığına karşı çıkıyor, Şengal oyunuyla Kurdistan'ın birliğini bozmaya çalışıyor. Ve bütün bunları Kurdlük adına yapyor. Bunlar iktidar olursa, Kurdleri Kuzey Kore gibi bir diktatörlük ve Stalin dönemi kafa koparmalar bekliyor. Binlerce kendi yoldaşlarını kattleden bir parti, neler yapmaz ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yalan söyleyenin................................

   Sil
 2. iranın istihbarat ajalarıdır pjak lılar. sakın güvenmeyin. ilişkisi pkk ile olan legal veya illegal ne örgüt parti varsa hepsinden uzak drun hatta düşman sayın. sakın birleşmeyin amaçları yönetmimi ele geçirip içeriye iran(savak) ajanlarını doldurmaktır.

  YanıtlaSil
 3. Tam. Viyasko bir açıklama sizin kadar ayırımcı kimse Yok sizde büyükleriniz gibi Türk kopekligini yapın

  YanıtlaSil
 4. Doğu kürdistanlı partiler yerinde karar almışlardır pkk ve türevleri hiç bir zaman kürd ve kürdistanlı bir hareket olmamışlardır

  YanıtlaSil
 5. Keske hepiniz pkk ve onun izinde olanlar kadar serefli olsaniz kurdistan mucadele tarihlerinde her zaman dusman ile isbirlik icerisinde olanlar olmustur bu isbirlikcilerin son versiyonu pdk ve yine onun cizgisinde olanlardir.barzani aşiret siyasetiyle hic bir zaman özgur bir yaşama dair ne felsefesi olmustur nede kendisini gelistirmistir tarih pdk ve onun öncü kadrolarinin kuzey halkina nasil ihanet etiklerini tc ile yurutukleri ortak operasyondan iyi hatirlamaktadir.

  YanıtlaSil
 6. Bira... Bakın tüm Kürtlerin ortak noktası ne ise ona yoğunlaşmak lazım. Yoksa herkesi aynı nokta da toplamak lazım

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Bunların herşeyi yalan orda rojovada yaptıkları gibi Kürdleri savaştırıp bedel edebiyatıyla sınır bekçiliğ yapmak.Bunlara asla güvenilmemelidir alçak pkk Güney Kürdistan sınırında uzak tutulmalıdır tsk kaçıyorlar Güney Kürdista sözde sosyalist zorla haraç alıyorlar.Güney Kürdistan Hükümeti sınıra özel savunma taburları kurmalıdır ve pkk nın tüm hareketlerini kısıtlamalıdır.Yapılmazsa ne mi olur pkk yola karakol kurup Kürd bayragını indirtir ve halktan haraç alır bunu birtek kurtarılmış yerlerde yapamaz kendisi bir köy dahi kurtarmamıştır.Bunuda KDP nin kontrolündeki yerde yaparlar hani Peşmergeye kaçtı dyorlar tsk kaçarak sıgındıkları kaçtı dediikleri Peşmergelerin korudukları yere kaçarlar.Bu kadar alçak bir örgüt.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.