Ads[no]

Ads[no]

29 Ocak 2017

Cumhurbaşkanlığı’ndan 'Ahmet Türk' çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Avukat Özlem Zengin, Ahmet Türk’ün tutukluluk haline ilişkin açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Avukat Özlem Zengin, Kürt siyasetçi Ahmet Türk’le ilgili açıklamada bulundu.

Özlem Zengin, 24 Kasım 2016’da tutuklanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı DBP’li Ahmet Türk’e ilişkin “Ben de Ahmet Türk’ün tutuksuz yargılanmasından yanayım” açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlarından Özlem Zengin, Habertürk’ten Kübra Par’a açıklamalarda bulundu.

Özlem Zengin, “Bazı somut uygulamalar, baskı atmosferi olduğu hissi yaratmıyor mu? Örneğin Devlet Bahçeli bile ‘Ahmet Türk tutuksuz yargılanmalı’ demesine rağmen, önceki gün askerlerin kollarından sıkıca tuttuğu fotoğraf yansıdı kameralara...” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Hukukta esas olan, elbette tutuksuz yargılamadır. Ben de Ahmet Türk’ün tutuksuz yargılanmasından yanayım. Fakat bu kararı ne ben verebilirim ne de hükümet... Bazen yargının yükü gereğinden fazla siyasete yükleniyor. Bir taraftan yargının bağımsız bir güç olduğunu söylüyoruz, diğer taraftan yargının verdiği kararlardan hem hükümet hem Cumhurbaşkanı sorumlu tutuluyor. Biz ancak kanaat belirtebiliriz. Şunu da görmek lazım, şu an tutuklu yargılanan siyasilerin hiçbiri OHAL süreciyle alakalı olarak tutuklanmadı. 15 Temmuz’dan önce başlamış bir süreç vardı ve dokunulmazlıkların kaldırılmasına Meclis karar verdi.”
Cumhurbaşkanlığı’ndan 'Ahmet Türk' çıkışı! Reviewed by ZEReditor II on 29.1.17 Rating: 5 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Avukat Özlem Zengin, Ahmet Türk’ün...

6 yorum:

 1. Siz bu ninilerle ancak kendinizi uyutursunuz bu ipciklerle başımızı bağlıyamazsınız yaramız çok drındir sizin yanlanda dümenden yazdıdığız reçeteyle bizleri tedavi edemezsiniz 14 yılımızı çaldınız yalannınzla her her kürd kardeşlerimiz dediğinizde akabinden bir kötü senaryo yaptınız gaye kürdleri şeker gibi çayın içine atıp eritp asimile etmek artık biz sizin içinizi okuyoruz bu kesindir

  YanıtlaSil
 2. Her kim ki oyun ve planlarla haksızlık peşinde ise ve zulüm yapıyorsa Allah im sen onların oyunlarını Boz. Her kim haksızlik yapıyorsa sen bırakma Yarabbi. (İnşallah tarafsız bir dua olmustur)

  YanıtlaSil
 3. Malum secim yaklaşıyor herzamanki gibi yine akilsiz kürtleri kandıracaktır. Tabi pkk ve hdp yine sanki kürtler için bisey varmış gibi ortaya hava atarlar.

  YanıtlaSil
 4. Helal olsun hem dokunulmazlığı kaldırın hem cezaevine atın,hemde yargıya karışmaayızdeyin.14.yılda çok şey yaptınız ama?ne huzur ne adalet getirdiniz.özlemhanım

  YanıtlaSil
 5. İki yüzlülüğün dibi,bu yalanlara inanıp kendimizi kandırmak kolay olurdu,ancak insan beynine hakaret olacağı kesin! Ahlaksızlar o kadar vicdansız ki Ahmet Türk ile bir halkı terbiye(!) ediyor.
  Hdp siyasetini yazmaya bile değmez, ama Ahmet Türk e yapılanları bu halk kendisine yapılmış kabul etmektedir,böyle biline.Her türlü zulmü yap sonra yargı de,meclis de... Allah sinelerdekini biliyor...

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.