Cumhurbaşkanlığı’ndan 'Ahmet Türk' çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Avukat Özlem Zengin, Ahmet Türk’ün tutukluluk haline ilişkin açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Avukat Özlem Zengin, Kürt siyasetçi Ahmet Türk’le ilgili açıklamada bulundu.

Özlem Zengin, 24 Kasım 2016’da tutuklanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı DBP’li Ahmet Türk’e ilişkin “Ben de Ahmet Türk’ün tutuksuz yargılanmasından yanayım” açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlarından Özlem Zengin, Habertürk’ten Kübra Par’a açıklamalarda bulundu.

Özlem Zengin, “Bazı somut uygulamalar, baskı atmosferi olduğu hissi yaratmıyor mu? Örneğin Devlet Bahçeli bile ‘Ahmet Türk tutuksuz yargılanmalı’ demesine rağmen, önceki gün askerlerin kollarından sıkıca tuttuğu fotoğraf yansıdı kameralara...” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Hukukta esas olan, elbette tutuksuz yargılamadır. Ben de Ahmet Türk’ün tutuksuz yargılanmasından yanayım. Fakat bu kararı ne ben verebilirim ne de hükümet... Bazen yargının yükü gereğinden fazla siyasete yükleniyor. Bir taraftan yargının bağımsız bir güç olduğunu söylüyoruz, diğer taraftan yargının verdiği kararlardan hem hükümet hem Cumhurbaşkanı sorumlu tutuluyor. Biz ancak kanaat belirtebiliriz. Şunu da görmek lazım, şu an tutuklu yargılanan siyasilerin hiçbiri OHAL süreciyle alakalı olarak tutuklanmadı. 15 Temmuz’dan önce başlamış bir süreç vardı ve dokunulmazlıkların kaldırılmasına Meclis karar verdi.”