Ads[no]

Ads[no]

22 Ocak 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Başkanlık Sistemi' ve 'Donald Trump' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi ve Trump ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

"Türk ve Tanzanyalı müteşebbislerimizin düzenleyeceği foruma değerli mevkidaşımla birlikte iştirak edeceğiz" diyen Erdoğan, "Tanzanya'nın ardından Mozambik'e geçeceğiz. Cumhurbaşkanı olarak Mozambik'e yapılan ilk ziyaret olacaktır" şeklinde konuşarak Afrika gezisini değerlendirdi.

'Yeni Pazarlara İhtiyacımız Var'

"Ziyaretlerimizde FETÖ'nün yoğun faaliyetleriyle ilgili değerlendirmeleri de yapmış olacağız. Ziyarette, Maarif Vakfı ile birlikte FETÖ ile mücadele bağlamında muhataplarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz. 15 Temmuz gecesi suçüstü yakalanan bu örgütün, bu katil sürüsünün gizlenme imkanı kalmamıştır.

Bu terör örgütünü ülkemiz, milletimiz ve dostlarımız için bir tehdit olmaktan çıkaracağız. Ülkemizin içinden geçtiği süreçte yeni açılımlara, yeni ortaklıklara, yeni pazarlara ihtiyacımız var. Afrikalılar bizleri adeta kardeş gibi gibi bağırlarına basıyor. İş birliklerimizi inşallah perçinleyeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlık sistemiyle ilgili de şu açıklamalarda bulundu:

"Sürecin parlamento aşaması başarılı şekilde sonuçlanmıştır. Şimdi gerçek sahibine, millete gideceğiz. Millet ne karar verecek, onu görmek gerekiyor. Neticeleri alalım, sonra bu adımları atalım. Bu bir sistem değişikliğidir. Bu da kısa süre önce başlamış değil, cumhuriyetimizin kuruluşuna dayanır."

'Toprak Bütünlüğüne Dayanan Bir Ortadoğu'dan Yanayız'

Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump için ise şöyle konuştu:

"Trump'ın Ortadoğu'daki tavrı bizim için önemli. Toprak bütünlüğüne dayanan bir Ortadoğu'dan yanayız."
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Başkanlık Sistemi' ve 'Donald Trump' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 22.1.17 Rating: 5 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi ve Trump ile ilgili açıklamalarda bulundu. ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.