Ads[no]

Ads[no]

31 Ocak 2017

VİDEO: Çokuluslu Kanada'lı şirketten, DSG'ye zırhlı araç desteği

Kanada merkezli çokuluslu IAG şirketi, DSG'ye çatışma bölgelerinde kullanması için bağışladığı 4x4 zırhlı araçların fotoğrafları yayınlandı.


YPG'nin de yer aldığı DSG'ye, (Demokratik Suriye Güçleri) Kanada’da kurulan şu anda dünyanın 8 ülkesinde faaliyet gösteren IAG (International Armored Group) adlı şirkete ait olan zırhlı araçlar verildi.


DSG’ye kaç adet zırhlı araç verildiğine dair bir açıklama yapılmazken, zırhlı araçların ABD tarafından DSG'ye verildiği öne sürüldü.

IAG Guardian APC olarak tanıtılan taşıyıcı, 4×4 yüksek korumalı bir zırhlı araç. Çatışma bölgelerinde askerler ile ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından kullanılabilen taktik zırhlı araçta tam teçhizatlı 10 askeri personel taşınabiliyor.


IAG Guardian’ın 360 derece dönen taretine makineli tüfek, füze ve bomba atar monte ediliyor. Araçta yangın söndürme sistemi, taktik tekerlekler, elektrikli vinç, monitörlü termal görüntüleme ve gözetleme kameraları, uzun menzilli ışıklar, VHF ve HF iletişim sistemleri bulunuyor.


'Birleşmiş Milletler’de Aynısını Kullanıyor'

Yüksek balistik ve patlama direncine sahip IAG Guardian’ın zemini, kara mayınları ve EYP’lere karşı koruması için özel olarak tasarlandı.

Blast (patlama) etkisini azaltan zırh ve koltuk sistemine sahip araç DSG savaşçıları tarafından kullanılmaya başlandı. B6 ve B7 koruma seviyeli zırha sahip olan araçları ABD Ordusu, Kürdistan, Malezya gibi ülkeler ile Birleşmiş Milletler Barış Gücü birliklerinde askeri amaçla kullanıyor.
VİDEO: Çokuluslu Kanada'lı şirketten, DSG'ye zırhlı araç desteği Reviewed by ZEReditor II on 31.1.17 Rating: 5 Kanada merkezli çokuluslu IAG şirketi, DSG'ye çatışma bölgelerinde kullanması için bağışladığ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.