Ads[no]

Ads[no]

5 Ocak 2017

Çin'den 360 milyar dolarlık büyük yatırım

Çin Halk Cumhuriyeti, 2020'ye kadar yenilenebilir enerjiye 360 milyar dolar yatırmak istediğini açıkladı.


Çin'den ülkenin enerji planına ilişkin 'çevreci' odaklı önemli bir açıklama geldi.

Çin'in enerji kuruluşu NEA'nın başkan yardımcısı olan Li Yangzhe, "ilk hesaplamalarımıza göre 13. beş yıllık planda yenilenebilir enerjiye yatırılacak para 2.5 trilyon yuan" dedi.

Li Yangzhe'nin açıkladığı rakam, 360 milyar dolar değerinde.

13. beş yıllık planın 2016 yılında başladığı ve 2020 yılında biteceği belirtilirken, Çin'in güneş enerjisi, jeotermal enerji ve rüzgar enerjisi gibi çevreci yöntemlerle enerji ihtiyacının arttığı görülüyor.

Çin'in kömür kullanımının, ülkede yüksek miktarda hava kirliliğine yol açtığı ve bu durumun sürdürülebilir olmadığı söyleniyordu.
Çin'den 360 milyar dolarlık büyük yatırım Reviewed by ZEReditor II on 5.1.17 Rating: 5 Çin Halk Cumhuriyeti , 2020'ye kadar yenilenebilir enerjiye 360 milyar dolar yatırmak istediğ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.