Ads[no]

Ads[no]

13 Ocak 2017

"CHP heyeti gitsin Öcalan ile bir görüşsün"

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, başkanlık sisteminden sonra federalizmin gündeme geleceğini ileri sürdü. “Öcalan adını en son ne zaman duydunuz” diye soran Toker, "Öcalan hala İmralı'da mı? CHP heyeti gitsin şu Öcalan ile bir görüşsün" diye konuştu.


LDP Genel Başkanı Cem Toker KRT televizyonunda Çağlar Cilara'nın programına konuğu oldu.

AK Parti'nin, Kerkük ve Musul'u Türkiye'ye katma vaadiyle kandırıldığını ileri süren Toker “Geçmişte başkanlık sistemini bu yüzden gündeme getirdiklerini ancak şimdi elimizdeki toprakları korumak için başkanlık sistemi getirmeye çalıştıklarını” söyledi.

LDP lideri Cem Toker programda şöyle konuştu:

"Bir tehdit daha görüyorum. Bu da kesmeyecek. Başkan oldum ama Türkiye'yi bu düzende yönetmekte zorlanıyorum gelin bir eyalet sistemini de, federalizmi de tartışalım diyecek.

Hiç şaşırmayın. Öcalan adını en son ne zaman duydunuz? Öcalan hala İmralı'da mı? CHP heyeti gitsin şu Öcalan ile bir görüşsün. Federalizmi niye getirecek, Manisa için mi, Çorum için mi getirecek?

Ekonomi dibe vurmak üzere, baş aşağıya gidiyoruz. Çok yakında IMF'ye Ankara'dan telefon gidecek. Ödemeli arayacaklar hem de IMF'yi. Bir görüşmeye geleceğiz ama aramızda kalsın diyecek. İki sene önce bir kanalda söyledim bunu. Yakında IMF'yi biz arayacağız borç isteyeceğiz. Bize çok şey dayatırlar. Bu derece ekonomisi batan ülkeler pinpon topuna dönerler.

Bize Kıbrıs'ta da istemediğimiz tavizleri verdirirler, alırlar. Kuzey Irak'ta da, Güneydoğu'da da istedikleri tavizleri alırlar, federalizmi tartışmaya açarız. Federalin ne getireceğini görmek isteyen Irak'a baksın.

Bu gafilleri neyle tavlıyorlar biliyor musunuz? Federal sisteme geçersen, Kuzey Irak'ta, Kuzey Suriye'de bir referandum yaparız, onlar sana bağlanır, onlar ayrı bir eyalet olur sen de Ankara'dan yönetirsin. Bunları bizimkiler yuttular.

Bunu bir de yeniden Osmanlı ile süslediler. Davutoğlu çok kullanışlı bu konuda. Sana iki tane fırkateyn satmayan adamlar Kerkük'ü, Musul'u verir mi, kafan işlemiyor mu arkadaş.

Erdoğan uyandı duruma. Şuan durduğu yer doğru ama geçti artık. Ak Parti MHP'yi 2002'de büyük Türkiye, Kerkük, Musul, Kuzey Irak bizim olacak bahanesi ile tavladı, desteğini aldı MHP'nin, erken seçime gidildi.

14 sene sonra Diyarbakır elden gidiyor korkusuyla MHP'yi tavlamaya çalışıyor. Büyüyeceğiz diye tavlamıştı şimdi aman küçüleceğiz korkusuyla MHP'yi tavlıyor. Haklı bu konuda.

Birkaç sene önce başkanlık sistemini gündeme getirmelerinin nedeni Kuzey Irak'ın bize bağlanacağını falan sanmalarındandı.

Şimdi Türkiye'nin büyümesini sağlayamayacağını anladı, küçülmesini ben önleyebilirim diye başkanlığı istiyor."
"CHP heyeti gitsin Öcalan ile bir görüşsün" Reviewed by ZEReditor II on 13.1.17 Rating: 5 Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, başkanlık sisteminden sonra federalizmin gündeme ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.