Ads[no]

Ads[no]

20 Ocak 2017

Çavuşoğlu: Hedefimiz Rakka, karşılaşırsak PYD ile savaşırız!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Washington Post Gazetesi'ne Gülen'in iadesi ve PYD'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.


ABD Başkanlığı görevini devralacak Donald Trump'ın yemin törenine katılmak üzere ABD'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Washington Post  gazetesine bir takım açıklamalarda bulundu.

Milliyet'te yer alan habere göre, Çavuşoğlu, "ABD kendisini YPG'ye  tutsak etti. Bir terör örgütü ABD gibi büyük bir ülkenin politikasını zorluyor. Bu kabul edilebilir mi? Hayır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin El Bab'dan sonra Rakka'ya yöneleceğini ve PYD ile karşı karşıya gelinirse savaşılacağını söyleyen Çavuşoğlu, "Türkiye'nin, Trump'ın IŞİD ile mücadeleye yeni bir enerji getirmesinin yanı sıra bu sorunu (YPG) çözeceğine inandığını" söyledi.


Fethullah Gülen'in iadesi konusunda ABD Adalet Bakanlığı'ndan Ağustos ayından bu yana haber almadıklarını belirten Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye'nin Gülen'in iadesi  talebine Trump yönetiminden erken olumlu bir yanıt bekliyoruz." dedi.
Çavuşoğlu: Hedefimiz Rakka, karşılaşırsak PYD ile savaşırız! Reviewed by ZEReditor II on 20.1.17 Rating: 5 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Washington Post Gazetesi'ne Gülen'in iadesi ve PYD'...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.