Ads[no]

Ads[no]

21 Ocak 2017

"Bu 100 yıllık bir fırsat; Kürtler tek ses olursa kimse karşılarında durmaz"

YNK Genel Sekreter Yardımcısı olan Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul Ali, Rudaw’a önemli açıklamalarda bulundu.


Kosret Resul Ali, "Bugün şartlar Kürtlerden yana ve arkamızda  iyi bir destek var. Eğer iç meselelerimizi bir an önce çözüme kavuşturamazsak, önümüze çıkan bu 100 yıllık fırsatı kaçırırız”  değerlendirmesinde bulundu.

Musul’un IŞİD’den kurtarılmasından sonra bölgede büyük değişiklikler yaşanacağını söyleyen Kosret Resul Ali, Kürtlerin de bu değişimde ana aktör olduğunu ve eğer Kürdistan Bölgesi'nin iç meselelerini bir an önce çözüme kavuşturmaması durumunda bu 100 yıllık tarihi fırsat ellerinden kaçırabileceklerini söyledi.

Bağımsızlık Rüya Değil

Bağımsızlığın Kürtler için rüya olmadığını ve şuan kendisiyle beraber bütün Kürtlerin gerçek bir Kürdistan gördüğünü ifade eden Kosret Resul Ali, "Benim şahsi düşüncem bağımsızlık ve halkı refaha kavuşturmak birbiriyle  paralel bir yoldur. Demokrasi, özgürlük ve ifade özgürlüğünü ilerletmeliyiz. Şeffaf ve yolsuzluktan arındırılmış bir devlet kurmalıyız. Ancak bu şekilde hedefimize ulaşabiliriz." dedi.

Kosret Resul, Peşmerge güçlerinin kurtardığı hiçbir bölgeden çekilmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Kürdistan’daki Partiler Tehlikenin Farkında

Son mesajında 5 siyasi partinin katılacağı bir zirve yapılması için çağrıda bulunan Kosret Resul’e, "daha önce de bu tür zirveler yapıldığının ancak herhangi bir sonuç alınamadığının" hatırlatılması üzerine Kosret Resul Ali şöyle yanıtı verdi:

"Evet, daha önce de yaptık ama şimdi zamanlama ve şartlar daha farklı. Şu anda bütün taraflar yaşanacak tehlikeleri idrak etmiş durumda. Bu nedenle sıkıntıları çözmek için bir araya gelmenin tam zamanı. Ayrıca  halkın, hükümete yönelik güveninin tazelenmesi için birebir gelişmelerin içinde yer alması gerektiğini düşünüyorum."

Kosret Resul Ali, "kendisi için koltuk ve görevin hiçbir zaman önemli olmadığını, önemli olanın halkın iyi yaşaması, maaşlarını alması, halk içerisinde adaletin sağlanması ve devlet idaresinde şeffaf davranılması" olduğunu belirtti.

YNK’nin içerisindeki sıkıntıları çözmek için çabalarının devam ettiğine değinen Kosret Resul, "YNK’nin içerisindeki sıkıntıların çözülmesinin, Kürdistan Bölgesi’de yaşanan sıkıntıların çözümünde etkili olacağını bildiklerini" değerlendirmesinde bulundu. (Rudaw)
"Bu 100 yıllık bir fırsat; Kürtler tek ses olursa kimse karşılarında durmaz" Reviewed by ZEReditor II on 21.1.17 Rating: 5 YNK Genel Sekreter Yardımcısı olan Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul Ali, Rudaw’a ...

1 yorum:

  1. Nasıl partiniz var herkez farklı konuşuyor.Geçen ynklı birini raportajında bagımsızlıgın gerçek olmadıgını söyledi ve farklı bir raportajda yine ynklı bagımsızlıga karşı olduklarını söyledi kime inanacagız.Kürd milliyetçilerinin destegiyle ayakta olan köpek gibi kovalanan rudaw ve Kürd milliyetçilerini yorumlarını sansürleyen ve bagımsızlık karşıtı algı oluşturan rudaw sansür grubuna mı.Yanlış yapmayın hero ve takımını perişan et partinin başına geç Amerikadan destek al batıyla hereket et bu hainleri gömün açımayın çünkü binlerce Kürd bunun için ölmedi buna engel olun hero ve takımını gömün onlar açımayın ve ne olursa olsun asla bu alçakları affetmeyin irandan gelmeyen mollacı hero ve takımı ne anlar demokrasiden bunlar algı sizden demokrasi istemiyoruz ynk da hainleriden temizleyin.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.