Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

Bir DBP'li belediyeye daha kayyum atandı

Şırnak Uludere Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada dün gözaltına alınıp serbest bırakılan, bugün de görevden alınan Belediye Eş Başkanları Zeynep Üren ve Yunus Ürek'in yerine Kaymakam Mehmet Fatih Yakınoğlu kayyum olarak atandı.


Şırnak Uludere'de dün yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan DBP'li Belediye Eş Başkanları Zeynep Üren ve Yunus Ürek, tutuklanma talebi ile çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği'nde yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakılmışlardı.

Bugün öğlen saatlerinde ise Kaymakamlığa çağrılan Zeynep Üren ve Yunus Ürek'e görevden alındıklarına dair İçişleri Bakanlığı'nın yazısı tebliği edildi.

Görevden alınan Belediye Başkanı Zeynep Üren, bakanlığın görevden alınmaya gerekçe olarak dün gerçekleştirilen gözaltının gösterildiğini söyledi.

Başkanların görevden alınmasından sonra, akşam saatlerinde de Uludere Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atandı.
Bir DBP'li belediyeye daha kayyum atandı Reviewed by ZEReditor II on 27.1.17 Rating: 5 Şırnak Uludere Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada dün gözaltına alınıp serbest bırakılan, bugün de görevden alınan Be...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.